גבול ראש הנקרה
גבול ראש הנקרהקובי פינקלר

תנועת "הביטחוניסטים" המונה למעלה מ-6,000 קצינים ומפקדים בכירים לשעבר בצה"ל, משטרה, שב"כ ועוד מכלל זרועות הביטחון, מזהירה מפני ההסכם עליו עתידה לחתום מדינת ישראל עם מדינת לבנון.

התנועה פרסמה היום (רביעי) קריאה לציבור הישראלי לחתום על עצומה כנגד ההסכם עליה חתומים כלל בכירי ואנשי התנועה.

בעצומה נכתב כי "התקפלותה של ישראל למול איומי הסחיטה של ארגוני טרור לאחר כעשור של משא ומתן הינה תשלום פרוטקשן המהווה סיכון עצום לביטחוננו וליכולת ההרתעה הישראלית. הצדקת המהלך מטעמים ביטחוניים לכאורה, מהווה ניסיון אומלל לקניית שקט בטווח הקצר שמקורו חשש לעימות עם ארגון טרור הסוחט מדינה ריבונית".

"מאז הקמתה, מעולם לא ויתרה ישראל על שטח עליו הוחלה ריבונותה. לפי חוות דעתם של מומחי משפט בינ"ל, מרגע שהכריזה ישראל על שטח המריבה כעל מים טריטוריאליים וכלכליים שלה, הרי שריבונותה מוחלת על קרקעית הים ועל כל אשר מתחתיה. ויתור על נכסים ריבוניים הוא תקדים מרחיק לכת שללא ספק יהווה בכיה לדורות. ויתור על שטח ריבוני מחייב על פי חוק יסוד את הבאת הויתור לדיון ציבורי בכנסת ואישורו ברוב של 80 ח"כים, או אישורו במשאל עם. החתימה החפוזה על ההסכם במחשכים מבלי לאפשר דיון ציבורי אינה מוסרית ואינה חוקית!".

עוד נכתב בתוכן הפנייה: "ההסכם פוגע בדורות הבאים לא רק ביטחונית, אלא גם כלכלית, בהיותו מונע שימוש במשאבים לאומיים לשם רווחה כלכלית והעברתם לידי האויב תחת איפול הפרטים וללא כל דיון ציבורי ראוי. בהתייחס לעניינים אלו אנו קוראים לכל אזרחי ישראל לחתום על עצומה זו המתנגדת לכניעתה של מדינת ישראל לסחיטה, נגד שחיקת ההרתעה, נגד מכירת נכסים לאומיים ונגד ביצוע מהלכים מסוכנים ומרחיקי לכת ללא לגיטימציה ציבורית ומשפטית".

מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים, תא"ל במיל' אמיר אביבי: "תנועת הביטחוניסטים מתנגדת לכל הסכם ביטחוני אשר נעשה בשיתוף עם ארגוני הטרור וחיזבאללה בראשם, זאת ללא כל אישור מצד כנסת ישראל או משאל עם כנדרש בחוק. לצד זאת, אי הרצון להסלמה, אינו יכול לבוא בחשבון באמצעות מכירת חיסול של הריבונות הישראלית השוחקת את יכולת ההרתעה למול אויבנו. נדגיש כי כל ההישגים הביטחוניים המיוחסים להסכם הינם חסרי בסיס ומבססים באופן חוזר ונשנה את חוסר הלגיטימציה הציבורית לחתום על הסכם כה משמעותי בתקופה זו".