מוטי ויזל, מייסד ומנכ"ל פירמת הייעוץ האסטרטגית ויזל, מתארח באולפן כדי לנתח לעומק עיר אחת, ללמוד אותה ולהביא מידע איכותי ונכון כדי לחפש את דירת החלומות שלכם. הפעם הוא מתמקד בעיר רעננה.

"העיר רעננה מדורגת בעשירון גבוה מאוד מבחינת אוכלוסיה וזה גורם לרמות מחיר גבוהות. יש שם הרבה מאוד חובשי כיפות סרוגות וקהילות שונות של עולים. זו עיר שלוטשים עיניים אליה ורוצים לגור בה, אבל רבים אינם יכולים לעמוד בכך", מסביר ויזל.

לדבריו, "צריך לעשות אבחנה בין הישן והחדש. דירות יד שנייה בבניינים שבנויים כבר 60 ו-70 שנים, שאלו דירות גדולות, עולות משהו כמו 2.5 או 3 מיליון שקלים. לעומת זאת, בפרוייקטים החדשים, שבה יש אוכלוסיה חדשה וקרוב לאזורי ההייטק המחירים הרבה יותר גבוהים".

"רעננה מאופיינת כעיר למגורים למשפחות גדולות והביקוש הוא לדירות 5 ו-6 חדרים שמתחילות מסביבת מחיר של 3.5 מיליון שקלים. זוג צעיר שחולם לגור ברעננה לא צריך ללכת לדירות החדשות. מי שלוטש את עיניו, ויש לו מעל שני מיליון שקלים ורוצה לגור ברעננה, שיתחיל בדירות של שלושה חדרים יד שנייה, ישפץ אותה בהמשך, יגדיל את ערכה ואז ימכור ויקנה. אם החלטת לגור ברעננה - תתחיל בקטן ותגדל עם הזמן", הוא מסכם.