מוטי ויזל, מייסד ומנכ"ל פירמת הייעוץ האסטרטגית ויזל, מתארח באולפן כדי לנתח לעומק עיר אחת, ללמוד אותה ולהביא מידע איכותי ונכון כדי לחפש את דירת החלומות שלכם. הפעם הוא מתמקד בבירת ישראל - ירושלים.

"חשוב לזכור ולא לשכוח: ירושלים היא העיר הכי גדולה מבחינת השטח שלה בישראל ויחד עם השכונות והיישובים שסביבה היא מטרופולין ענק עם היקף אוכלוסייה שקיים באזור גוש דן. על פי ניתוח שעשינו הגענו לספירה לפיה בשנה האחרונה בוצעו בירושלים 3,700 עסקאות נדל"ן. בממוצע נמכרות 11 דירות ביום בעיר", מספר ויזל.

לדבריו, המגמה הזו הולכת רק להתחזק. "בירושלים נמצאים כרגע למעלה מ-890 פרויקטים שנמצאים בשלבים שונים. מדובר על עיר שבעשור הקרוב הולכת להעצים באופן משמעותי את כמות יחידות הדיור שבה".

עם זאת, מרבית מחפשי הדיור בעיר אינם יכולים להרשות לעצמם דירות בשכונות יוקרה, ועל כן ההזדמנויות שלהם מרוכזות בשכונות אחרות שבהן יש היצעים וביקושים גדולים במיוחד.

"מרבית האוכלוסייה מחפשת דירות 4 חדרים בעיקר בשתי שכונות: פסגת זאב וגילה. הן בעלות הביקוש הגבוה ביותר לרכישת דירות. על פי נתוני אתר יד 2 רק בפסגת זאב היו 357 אלף חיפושי דירות בשנה האחרונה".