עו"ד נתי רום
עו"ד נתי רוםצילום: דוברות

השב"כ עצר שני צעירים יהודים בשנות העשרים לחייהם, בחשד שהתעמתו עם ערבים שתקפו תושבים בשכונת שמעון הצדיק בירושלים.

הצעירים נלקחו לחקירת שב"כ ונאסר עליהם בצו חריג לפגוש בעו"ד. לאחר מעצרם אתמול בשעות הערב ניסה עו"ד נתי רום אשר מייצג אותם יחד עם עו"ד אביחי חג'בי מטעם ארגון חוננו לפגוש את העצורים, אך במשך שעות סרבו החוקרים לאפשר את המפגש.

במהלך היום (רביעי) יובאו העצורים לבית המשפט שם ידרשו פרקליטיהם להורות על שחרורם המיידי.

נזכיר כי בארועים בשכונת שמעון הצדיק נפגע צעיר יהודי באופן קשה מאלימות של פורעים ערבים. הצעיר פונה לביתה חולים הדסה עין כרם, שם הוגדר מצבו כקשה, כשהוא סובר משברים בגולגולת ומפגיעת ראש. רק לאחר מספר ימים בהם היה מונשם ומורדם במחלקת טיפול נמרץ השתפר מצבו והוא יצא מכלל סכנה.

עו"ד נתי רום אמר כי ‏"אתמול בשעות הלילה המאוחרות מרשי נעצרו, במשך שעות רבות ביקשתי לפגוש בהם, רק לאחר שעות ארוכות של סירוב, כשהחוקרים לא מציגים צו מניעה בניגוד לחוק, הבוקר הוצג לנו צו המניעה. מדובר בצו דרקוני ובשלילת זכויות בסיסיות של עצורים, לטעמנו בניגוד לחוק ולפסיקה".

לדבריו, "‏שב"כ והיחידות המיוחדות במשטרת ישראל שמים בצורה תמוהה את מרכז כובד משקלם כלפי יהודים, אשר אנחנו עדים לפגיעות קשות ופיגועי טרור כלפי יהודים ברחבי בירת ישראל ירושלים. לצערנו מי שמפחד לנוע ברחובות הם האזרחים היהודים, כאשר משטרת ישראל עסוקה בתקיעות שופר, ובלעצור את המתגוננים והנפגעים. איבדנו את זה, ואין מי שיגן על אזרחי ישראל הנאמנים".