בן גביר במסוק
בן גביר במסוקצילום: דוברות

יו"ר עוצמה יהודית ח''כ איתמר בן גביר טס במסוק לאזור השרון בשל דיווח על נתוני הצבעה גבוהים של השמאל שם.

"חרשנו את הדרום, אבל קיבלנו עכשיו דיווחים שגנץ מתחזק בקלפיות בשרון. כדי שזו לא תהיה ממשלה עם גנץ, כדי שלא תהיה ממשלת שמאל - לקחנו מסוק, ואנחנו טסים לנתניה ולשרון, כדי להגיד לציבור: זו או ממשלה עם גנץ, או ממשלה עם בן גביר", אמר בן גביר.

ח"כ בן גביר מתייחס לתקרית התפילין במהלך טיסה למוקדי ההצבעה

הישראלים יוצאים להצביע: שיעור ההצבעה בבחירות לכנסת ה-25 עד השעה 14:00 עמד על 38.9% המהווים למעלה משני מיליון בעלי זכות בחירה.

הנתונים מבוססים על שקלול של כ- 8,240 מזכירי ועדות קלפי, המהווים כ-65.9% מכלל הקלפיות ושקלול של 669 מתוך כ-700 (שבע מאות) קלפיות המדגם.

מדובר בשיעור ההצבעה הגבוה ביותר נכון לשעה זו מאז שנת 1999.

בצלאל סמוטריץ׳ הצביע בקדומיםדוברות

מרבית ראשי המפלגות כבר הצביעו הבוקר. יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיע להצביע בקלפי ליד ביתו בקדומים: "המטרה שלנו לסיים את הבחירות כשהציונות הדתית גדולה יותר מהמפלגה של גנץ ואיזנקוט ככה נבטיח שתקום רק ממשלת ימין על מלא ולא חלילה ממשלת שמאל של נתניהו וגנץ''.

סמוטריץ' הוסיף כי ''הבחירות האלו יוכרעו על חודם של קולות בודדים. אני קורא מעומק הלב לכל המצביעים ובמיוחד לאחיי ואחיותיי בני הציבור הדתי לאומי- אל תזרקו את הקול שלכם לפח, תצביעו רק למפלגה בימין שעוברת את אחוז החסימה כדי שחס וחלילה הקול שלכם שהלך לפח היה הקול החסר להגיע ל-61 ולהקמת ממשלה יהודית לאומית וציונית".

6,788,804 ישראלים וישראליות בעלי זכות הצבעה יוכלו לממש היום (שלישי) את זכותם הדמוקרטית ולהצביע עבור אחת מ-40 הרשימות המתמודדות לכנסת ה-25. בשעה 7:00 נפתחו ברחבי הארץ 12,495 קלפיות והן ייסגרו בדיוק בשעה 22:00.

נשיא המדינה יצחק הרצוג הצביע בירושלים, וקרא לכל אזרחי ישראל לצאת ולהצביע: "רעייתי מיכל ואני מימשנו את זכותנו הדמוקרטית והצבענו כרגע. זאת זכות עצומה להשתתף בתהליך של בחירות חופשיות, נקיות ושוויוניות. אני רוצה לחזור ולומר - הצבעה משפיעה ללא צל של ספק. כל מי שחושב שקולו לא משנה או קולה לא משנה, טועה. ולכן אני קורא לכל אזרחיות ואזרחי המדינה, ממשו את זכותכם הדמוקרטית וצאו להצביע".

נשיא המדינה מצביעתמונה: יונתן זינדל/פלאש90

ראש הממשלה יאיר לפיד הצביע בקלפי סמוך לביתו ברמת אביב. "הבחירות האלה הן בין העתיד לבין העבר. תלכו היום להצביע בשביל העתיד של הילדים שלנו בשביל העתיד של המדינה שלנו", אמר לפיד.

ראש הממשלה מצביעסטילס: אלעד גוטמן וידאו: עידו רימון

גנץ בקלפי: אנחנו נגד הסתה, נגד פילוגצילום: אהוד אמיתון/TPS

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי הצביעה בתל אביב, ואמרה: "תוצאות הבחירות לא נכתבו עדיין, הן תלויות במה שנעשה. תצביעו, בלי לעשות חשבון".

יו"ר מרצ זהבה גלאון הצביעה בקלפי בפתח תקווה ואמרה: "אנחנו במצב חירום. אלה הבחירות הראשונות בתולדות המדינה בין הדמוקרטיה לכהניזם. מרצ מתנדנדת, ואם היא נופלת - נתניהו ראש ממשלה ובן גביר מפקד פלוגות הסער. הנתונים שלנו מהימים האחרונים מדאיגים מאוד. זוהי קריאה אחרונה למחנה השינוי להתגייס".