איש הנדל"ן דביר דמרי מארח את מוטי ויזל, מייסד ומנכ"ל פירמת הייעוץ האסטרטגית ויזל, כדי לנתח לעומק את מצב הנדל"ן בערים בולטות, ללמוד אותן ולהביא מידע איכותי ונכון כדי למצוא את דירת החלומות שלכם.

ויזל מסביר כי "עולם יזמות הנדל"ן למד במשך השנים שתחושה ואינטואיציה זה דבר טוב - אבל לא מספיק. קורים המון דברים ואנחנו מסייעים לקבל את ההחלטות בצורה מדוייקת יותר".

לדבריו, "מי שישב על הגדר לפני חמש שנים ולא קפץ למגרש, לא הרוויח את עליית הערך שהיתה כאן. בשנה וחצי האחרונות מתרחשת במדינת ישראל עלייה דרמטית במחירים, בביקושים וכתוצאה מכך יורדים גם ההיצעים. ישראל סגרה את שנת 2021 במכירות של למעלה מ-125 אלף יחידות דיור שנמכרו - חדשות ויד שנייה".

כעת, אומר ויזל, המצב מתייצב. "אנחנו נכנסים עכשיו לתקופה אחרת. שוק הנד"לן לא ירד או יאט, אלא יחזור למצבו לפני הקורונה. אנחנו נרד במכירות, הביקושים ערים, המחירים ימשיכו להיות גבוהים והטירוף ירגע. שוק הנדל"ן הוא לא שוק ההון. זמן הבלימה שלו הוא של חודשים רבים מאוד. ברגע זה שום דבר לא קורה מלבד ירידה במכירות".

לדעתו גם במצב הנוכחי ניתן למצוא הזדמנויות. "אפשר למצוא בשוק הנדל"ן ובעיקר בשוק היד השנייה הזדמנויות. אנשים ימשיכו למכור דירות ולהשיג את המחיר הטוב ביותר, אבל ניתן למצוא בכל עיר במדינת ישראל את השכונה והרחוב שבהם עדיין יש הזדמנויות. רמלה, לוד וקרית ים מגלמות הזדמנויות נדל"ן משמעותיות ואלה מקומות שיגלו עליית ערך משמעותית בחמש השנים הבאות".