איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

הפרשן הפוליטי הבכיר של חדשות 12, עמית סגל, מבקר את משתתפי האזכרה לרב מאיר כהנא הי"ד, ביניהם חברי הכנסת ממפלגת עוצמה יהודית שמיועדים לכהן כשרים הממשלה הקרובה.

סגל כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי ''הרב כהנא היה גזען שיזם חוקים מבחילים בסגנון נירנברג. הוא נרצח בפיגוע טרור מתועב בידי ערבי. אלא שהשתתפות באזכרתו איננה רק בשל הירצחו בפעולות טרור, אחרת לא היה יום בלי שש אזכרות, אלא בשל משנתו. שומר נפשו, בטח שליח ציבור, ירחק מהאירוע הזה שמטרתו בראש ובראשונה עידוד גזענות בישראל''.

ח"כ איתמר בן גביר באזכרה לרב מאיר כהנאוידאו: דוד דביר. תמונה: Olivier Fitoussi/Flash90

אמש (ה') השתתף יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר באזכרתו של הרב מאיר כהנא. במהלך האזכרה בן גביר ספג קריאות בוז מהקהל, לאחר שאמר כי "זה לא סוד שאני לא תומך בגירושים של כל הערבים". בהמשך הוסיף: "לא אחוקק חוקים לחופי ים נפרדים, אם כי נפעל ונעשה למען גירוש מחבלים מהארץ, למען צביונה היהודי של ישראל, למען ההתיישבות והזהות היהודית".

יו"ר עוצמה יהודית הדגיש כי "אם בנגב מרביצים לבנות יהודית - צריך להפסיק את זה. אם ביהודה ושומרון זורקים על חיילים ושוטרים שלנו אבנים ובקבוקי תבערה צריך לאפשר להם להגיב. אם משפחה מפחדת ללכת לכותל כי זה מסוכן, זה צריך להסתיים. אהבת ישראל כוללת את חובתנו לדאוג להיות עם חופשי בארצנו, בלי פחד עם זקיפות קומה ואהבה עצומה".

"נער הייתי וגם בגרתי ומאז הייתי בן 16, כל שנה הגעתי לאזכרה כאן להוקיר ולהכיר את מי שנרצח על קידוש השם, את מי שפעל למען יהודי ברית המועצות ודאג לפעול לפתיחת מסך הברזל, את מי שנלחם באנטישמיות נגד יהודים בארצות הברית ופעל לחוקק חוק עונש מוות למחבלים", אמר בן גביר. "אני חייב לרב כהנא את זה שחזרתי בתשובה והתחלתי ללמוד בישיבה שהקים, אמנם אחרי שנרצח ולצערי לא זכיתי להכירו אבל זכיתי ללמוד את כתביו ושיעוריו ולהיות בישיבה עם הרבה אהבה".

בעקבות השתתפותו באזכרה, דובר משרד החוץ האמריקני, נד פרייס, אמר כי "לחגוג מורשת של ארגון טרור זה דבר מבחיל. אנחנו מודאגים מהשימוש במורשתו וברטוריקה של כהנא מצד פעילי ימין קיצוני אלימים. זו הסיבה שבגללה ארגון 'כהנא חי' עדיין מוגדר על ידי ארצות הברית כישות טרוריסטית".