צופית גרנט ושולי רנד
צופית גרנט ושולי רנדצילום: איציק בירן

אשת הטלוויזיה והשחקנית צופית גרנט יצאה במסר מרגיע לחבריה החרדים מתוצאות הבחירות ומהממשלה בעלת האופי הדתי שתכהן.

"אני פחות מאמינה שתהיה פה הדתה קיצונית", אמרה גרנט בראיון לאיתי סגל ב'ידיעות אחרונות'. "מבחינתי, זה שרכבת לא תיסע כאן בשבת זה לא סוף העולם. 70 שנה הסתדרנו בלי רכבת בשבת, זה לא שהפסיקו אותה פתאום".

"אנחנו לא נהיה מדינת הלכה. לא מאמינה שהציבור החילוני בישראל יאפשר לזה לקרות", הוסיפה. "יותר מפחידה אותי גזענות. הומופוביה. צמצום חוקים של זכויות אדם. אבל יש לי תחושת בטן שביבי לא יפגע בדמוקרטיה, כמו באיומים שאנחנו שומעים עליו. פסקת התגברות וצמצום הכוח של בג"ץ, אלה הדברים שהכי מפחידים אותי. אני רוצה לקוות שאם דבר כזה יקרה, השופטים יעזבו את בתי המשפט. לא חושבת שמישהו יאפשר כאן להפוך את שופטי בג"ץ לבובות על חוטים. שנהפוך למדינת חושך".

עוד לפני שנישאה לזמר ולשחקן שולי רנד, גרנט החלה בתהליך של חיבור עמוק יותר לזהות היהודית. "מי שיצרה לי את הקשר הכי חזק לזהות היהודית הייתה הסוכנת שלי, זוהר יעקובסון", אמרה. "היא חשפה אותי לרבי שמעון בר יוחאי, לרבי מאיר בעל הנס. לקחה אותי לקברי צדיקים. קירבה אותי לתורה, לצומות, לאלוהים".

"אני מאוד תורנית המון שנים", ציינה. "שולי פשוט הצליח להפוך את השבת למשהו מרגש ומסעיר מבחינתי. זה מתחיל בשישי, כשהולכים יחד לקניות, שולי מבשל, עורכים שולחן עם מפה לבנה. מהרגע שהשבת נכנסת סוגרים טלפונים וצוללים ביחד ללימוד ולשיחות, משחקים קלפים, מדברים, הולכים לחברים וחברים באים אלינו. הרבה פעמים האורחים גם ישנים כאן. נורא כיף".

"אני שומרת שבת בלי קשר לשולי, וגם אם לא אשמור שבת, זה לא יעניין אותו", הוסיפה. "הוא לא מתערב לי. אני כל הזמן שואלת אותו, רוצה שאני אשים כיסוי ראש? זה מעניין אותי והוא תמיד אומר לי: מה פתאום, תעשי רק מה שאת רואה לנכון".

לפני שנה נישאה גרנט לרנד, לאחר שזה האחרון קיבל "היתר 100 רבנים" לשאת אישה שנייה, זאת בעקבות סירובה העיקש של אשתו הראשונה מיכל רנד לקבל ממנו גט. "אני חושבת שבגלל הסיפור של שולי, מעריכים עוד יותר את האומץ שלי. זה היה אמיץ להיכנס לתוך קשר כזה. ועדיין לא חשבתי אפילו עשירית שנייה לפני שעשיתי את זה", אמרה גרנט.

לפני שנישאה לו, היו אנשים שהזהירו אותה. "הזהירו?! הבהילו. אבל אני כל כך כל כך אוהבת אותו! אני מוכנה למכור כליה בשבילו. כאילו, נראה לך שאני אפחד מאיזו אישה מאיימת, או בכלל מישהו יאיים עליי? אף אחד לא יתקרב אליי. מי ייתן להם?".