נעמה מוזס
נעמה מוזסצילום: גלי פלג

לפני כעשרים שנה נקלעה נעמה מוזס לתאונת דרכים בה כמעט נפגע ילד שהתפרץ לכביש בזמן שנהגה.

מוזס מספרת: "באירוע כזה יש את התגובה הטבעית שזה הלם. הגוף משתתק. רגע שאתה מבין שזה יכול להיות הרגע שהחיים שלך הולכים להשתנות. אחרי שניות שנדמות כנצח הילד מתרומם מהכביש ואני מבינה שהילד חי. קרה לו ולי נס".

הנס הזה הופך לסיפור. בעקבות אותו אירוע הוציאה ספר: "חפשי עיניים טובות", העוסק בהתמודדות עם משברים, סודות ושקרים בזוגיות, תיוג חברתי ומעל הכול סליחה וחמלה עצמית. "נהגת פוגעת שצריכה להתמודד עם תהליך של חקירה, שלילת רישיון, משפט ואולי כלא. יש פה הזדהות בהתמודדות עם כל משבר. כמה אנחנו חולקים עם הסביבה שלנו דברים שעוברים עלינו, איך זה משפיע על הזוגיות שלנו, ועל ההורות שלנו, והעיקר - איך אנחנו מתמודדים מול עצמנו?".

בשיחה עם דודו סעדה היא משתפת ברקע שגרם לכתוב ואיך מוצאים עיניים טובות בהסתכלות על מציאות מורכבת: "אחת המתנות שהכתיבה העניקה לי זו היכולת להיכנס לנעליים של אנשים. לנסות לא לבוא ממקום שיפוטי. וזה נכון גם לגבי עצמנו. לנסות להסתכל על אותה סיטואציה מכמה זוויות. וגם איזשהו זום אאוט, להסתכל על הדבר ממרחק, גם כשמתמודדים עם משבר מאוד קשה לנסות להסתכל עליו ממבט עתידי של שנים קדימה, הרבה מאוד אמונה ותקווה לראות תהליכים שקורים. 'חפשי עיניים טובות' זה היכולת שלנו למצוא עיניים טובות קודם כל בעצמנו, ולהקיף את עצמנו באנשים שרואים בנו את הטוב הזה".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקסט.

האזנה נעימה.