זירת הפיצוץ בירושלים
זירת הפיצוץ בירושליםצילום: TPS

הפיגוע בירושלים: האלוף במיל' עמוס גלעד טוען הבוקר כי (ד') ישראל איננה מצויה בגל פיגועים וכי הצהרות הפוליטיקאים מנותקות מהמציאות.

"אין קשר בין ההצהרות של הפוליטיקאים למציאות", הוא אמר בראיון לרדיו 'קול חי' על רקע הפיגוע המחריד בירושלים. לדבריו, ניסיונות לפגע קיימים כל העת אך מערכת הביטחון מצליחה לסכלם. "בשטח מערכת הביטחון עושה את העבודה. אני לא מסכים שאנחנו בגל של פיגועים. מערכת הביטחון מבצעת פעולות מנע 24/7.

"יחד עם זאת הרש"פ בתהליך דעיכה, השטח הפלסטיני מבעבע. אני לא חושב שזה תמרור אזהרה לממשלה. ניסיונות פיגועים יש כל הזמן. על הרוב לא שומעים כי המערכת מונעת את זה".

בדבריו תקף את הפוליטיקאים שהתבטאו הבוקר בחריפות, ברמזו על ח"כ איתמר בן גביר המיועד להיות השר לביטחון הפנים. "כשפוליטיקאים מדברים על 'לנקוט צעדים יותר קשים' – מה זה אומר?", תהה גלעד.

"זה לא סוד שאנחנו בתהליך של עימות עם הפלסטינים. יש תהליך הידרדרות קבוע ביננו לבינם. אם הרש"פ תקרוס אנחנו נהיה בצרה כי נצטרך לנהל את כל המשאבים האדירים של החינוך והביוב שם".

לדבריו, המצב הנוכחי אינו הגרוע ביותר: "זה רק חלק קטן ממה שעלול לקרות, למשל אם תהיה עלייה להר הבית ברמדאן זה עלול להוביל למלחמת דת עם כל המוסלמים. זה החלום של סינואר".

מוקדם יותר יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיע לזירת הפיגוע בירושלים ואמר כי ישראל נמצאת בגל טרור מתגלגל. עוד אמר: ''חייבים לגבות מחיר מהטרור, חייבים לחזור לחיסולים הממוקדים, חייבים להטיל עוצר על הכפר שממנו יצאו המחבלים, חייבים להפסיק את הקייטנות בבתי הכלא הביטחוניים. הגיע הזמן להקים ממשלת ימין כמה שיותר מהר. הטרור לא מחכה''.