כוחות צה"ל פעלו הלילה (שלישי) ברמאללה ובכפר עקב שבמרחב החטיבה המרחבית בנימין למיפוי בתי המחבל שביצע את פיגוע המטענים הכפול בירושלים בחודש נובמבר שבו נרצחו אריה שצ'ופק וטדסה טשומה הי"ד.

המיפוי בוצע לצורך בחינת האפשרות להריסת הבתים, בהתאם להחלטות שיתקבלו.

במהלך פעילות הכוחות בכפר עקב התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות עשרות מפרי סדר שיידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר הכוחות.

בעת הפעילות ברמאללה יודו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר הכוחות. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים לכוחותינו.

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה ביום שישי לבית משפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אסלאם פרוק בן ה-26 שביצע את פיגועי המטענים בירושלים.

לפי כתב האישום, פרוק אימץ את השקפת העולם ופעילותו של ארגון דאעש כבר בשנת 2013 ואף ב-2016 נשבע אמונים לארגון. כמו כן, בין השנים 2017-2022 למד הנדסת מכונות במכללת עזריאלי בעיר וניצל את הכשרתו למימוש כוונותיו לבצע פיגוע המוני באזור ירושלים ולהביא למותם של תושבים יהודים ברוח הארגון ולנוכח האיבה שחש כלפי מדינת ישראל ואזרחיה.

על פי כתב האישום, פרוק נערך בצורה קפדנית לקראת הפיגוע, בכדי לממש את תכניתו וכוונותיו ועל כן למד על אודות הכנת חומרי נפץ ומטעני חבלה, הקים מעבדה לייצור חומרי הנפץ באזור גבעי ברמאללה, תרגל ייצור ויעילות של חומר הנפץ ואיתר זירות מתאימות לתכנית שבנה.

עוד נכתב באישום כי בן ה-26 החליט בחודש ספטמבר להוציא את תוכניתו לפועל ועל כן רכש במקומות שונים חומרי ועזרים מתאימים עימם ייצר במעבדה שמונה קילוגרמים של חומרי נפץ. עוד רכש פרוק קטנוע משומש וצבע אותו בכדי למחוק את מספר השלדה לטובת הסוואתו.

הוא הסליק אותו בשטח נטוש באזור מח'מס שבמדבר יהודה, ובגדים להחלפה לאורך כביש 1 היורד לים המלח. את זירות הפיגועים סימן לאחר שגלש באפליקציות ניווט ואף ביקר בהם קודם לכן לאחר שהסיק כי הומות אדם בשעות הבוקר.