מחבלים פלסטינים בג'נין
מחבלים פלסטינים בג'ניןצילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

מנגנוני הביטחון של הפלסטינים פועלים לשכנע את החמושים שמחזיקים בגופתו של טירן פרו בג'נין, להחזיר את גופתו למשפחה.

דודו של פרו בן ה-18 ביקש ממתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף רסאן עליאן שלא לסכן חיילים בפעולה לחילוצו.

האלוף עליאן ואנשיו, יחד עם ראש המנהל האזרחי תת-אלוף פארס עטילה, פועלים מאתמול מול משפחת פרו ובמקביל מול הרשות הפלסטינית במטרה להחזיר את הגופה בדרכים דיפלומטיות.

ראש הממשלה יאיר לפיד קיים דיון ביטחוני שבסיומו הציע למחבלים להשיב את גופתו של הנער: "ישראל הוכיחה בחודשים האחרונים שאין מקום ואין מחבל שהיא לא יודעת להגיע אליו, מהקסבה בשכם, מחנה הפליטים בג'נין, לזירות קרובות ורחוקות. אם גופתו של טירן לא תוחזר, החוטפים ישלמו מחיר יקר", הבהיר לפיד.

לפיד,: נער נרצח רק בגלל שהוא יהודי

אביו של טירן פרו מדלית אל כרמל שנהרג בתאונת דרכים אשר פונה לבית החולים בג'נין וגופתו נחטפה בידי חמושים פלשתינים סיפר מוקדם יותר היום כי "הם ניתקו אותו ממכונת ההנשמה. פתאום ראיתי כנופיה של 20 איש בערך רעולי פנים נכנסו בצעקות. היתה תאונת דרכים או משהו ואנחנו עמדנו מהצד, לא יכולנו לעשות כלום.

"יצאנו. ואז חטפו את הגופה מול העיניים שלי ולא יכולנו לעשות כלום. אנחנו יצאנו בנס. הם התחילו לירות באוויר ואני לא יודע מה קרה יותר כי אנחנו הצלחנו לברוח. חששתי לחיי, אחי והבן שלי. אמרנו שאנחנו לפחות נצא שלא יהיו הרבה גורמים בידיים שלהם.

"כל הגורמים הביטחוניים נמצאים איתנו בקשר. וראש המועצה רפיק חלבי כמובן. שמנסים לעשות כל מה שהם יכולים כדי להוציא אותו החוצה. ניסינו לעשות הכל, לשמור עליו, אבל לצערי לקחו אותו מהידיים שלנו. זה רצח אכזרי, רצח אכזרי בעיניי. קשה לי לתאר את זה".

בישראל היום דווח כי פרו אמור היה לחגוג יום הולדת 18 מחר. הוא היה תלמיד כיתה י"ב בתיכון דרכא בדליית אל-כרמל. כלי תקשורת פלשתיניים דיווחו אף הם כי המגעים למסירת הגופה נכשלו. כמו כן נטען כי פעילי טרור בג'נין הכריזו על מצב כוננות. מקורות פלשתיניים מדווחים שהלימודים מושבתים היום בג'נין ובמחנה הפליטים ג'נין. מאז הערב מדווחים שפעילי הטרור שם נמצאים בכוננות.