אורית חיון
אורית חיוןצילום: Miriam Alster/Flash90

עורכת הדין אורית חיון, פרקליטתו של עדי מזרחי החשוד ברצח יורי וולקוב בחולון, יוצאת להגנת הלקוח שלה וטוענת כי לא מדובר באירוע של רצח בדם קר.

"האירוע הזה בעיני וגם ככל הנראה בעיני המשטרה בתחילת הדרך, לא היה אירוע כפי שמצויר היום של רצח בדם קר", אמרה חיון בחדשות 12.

"רצח זה מעשה מתוכנן עם מניע ועם הכנה – עם כוונה מיוחדת. בעיניים משפטיות, לא מדובר בעבירת רצח, מדובר בעבירת המתה חמורה ככל שתהיה".

בהמשך היא האשימה את כלי התקשורת: "אתם שפטתם והצגתם אותו בהנחיית המשטרה בצורה מאוד שלילית. התמונה שמוצגת בפניכם על ידי משטרת ישראל, שעשיתם לכם איזושהי מפלצת – לא נכונה".

חיון נשאלה על עברו של מזרחי שמוכר למשטרה מעבירות קודמות ואמרה: "הוא לא עבריין, והעיסוק בעבר שלו ובמי שהוא היה תוך כדי פגיעה בפרטיות שלו – לא לעניין".

דריה, בתו של יורי וולקוב שנרצח במעבר חצייה בחולון, התייחסה להתנצלות שהביע החשוד ברצח אביה. "אני לא מאמינה לשום משפט שלו, שום מילה שלו, שום תנועת גוף, לא מאמינה לשום דבר שהוא אומר ועושה. כל מה שהוא אומר ועושה זה בזכות עורכת הדין שלו שאומרת לו איך להתנהג מול כל האנשים. הוא לא אומר את זה מעצמו", אמרה הבת בראיון ל-103FM.

היא הוסיפה, "אני אגיד את האמת, אני לא מאמינה בבית המשפט. ראיתי הרבה מקרים והרבה דיונים, קראתי הרבה, ראיתי שבהרבה מקרים ממש חמורים, משתחררים בקלות, מטאטאים מתחת לשטיח".

"אני מצפה שהמקרה הזה לא יהיה מטואטא מתחת לשטח, מצפה שגם בן גביר לא יעלים את התיק הזה וזה יהפוך לתיק דגל במדינת ישראל ובמשטרת ישראל, כדי למנוע עוד אסונות של משפחות שהיו יכולות להיות במקומנו במצב הזה. על רצח מגיע מאסר עולם. רצחת? תשלם, תשב בכלא. אין משהו אחר", דברי הבת.