פרופ' סלמאן זרקא
פרופ' סלמאן זרקאצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

פרופ' סלמאן זרקא, פרויקטור הקורונה, חושב שהעלייה המתמשכת בהדבקה בקורונה מצדיקה עטיית מסכות בחללים סגורים.

"אנחנו נמצאים כבר כשלושה שבועות בעלייה מבחינת התחלואה, גם בשפעת אנחנו רואים עלייה. לצערי העלייה צפויה להימשך בשבועות הקרובים. ככל שמסתכלים על מה שקורה בעולם, בעיקר אוסטרליה וניו זילנד, גם באירופה הקרובה אלינו, אנו צפויים לגל תחלואה גם של שפעת וגם של קורונה, נראה שהעלייה כבר החלה", אמר זרקא בראיון ל-103FM.

לדבריו, "על פי הניסיון שצברנו אצלנו ובעולם המילה הגבלות וסגרים פחות מתאימה, לצערי עדיין האומיקרון אלים כלפי אוכלוסייה בסיכון. "אנחנו כבר ב־2,000 חולים ויותר ליום, אנשים נבדקים ויש אחוז חיוביים גבוה. יש אנשים עם מחלה נשימתית אך לא כולם נבדקים בעידן הזה. אנחנו בעלייה גם במספר החולים הקשים, אם ידענו מקרים של 3-5 מקרים ליום, אנחנו כבר בממוצע של 20 מדי יום בגלל קורונה, בשפעת המספר גדול יותר. ברור שהחולים הקשים יגיעו למיון, לטיפול נמרץ ולמחלקות פנימיות, ולכן צפויים עומסים במערכת הבריאות. יש מה לעשות, קיים חיסון בקופות החולים".

הוא הוסיף: "אנחנו שולחים סמס לכל אוכלוסיות הסיכון, לא קוראים לבריאים בני ה־30 לבוא להתחסן. אני ממליץ לאוכלוסיות הסיכון להתחסן, מסכות אני חושב גם, בטח עבורם אבל גם אם צעירים ישימו במקומות סגורים, זה יעזור. צריך להרים את המסכה מעל האף והפה, יש הרבה מחוללים בתקופה הזאת. צריך לשמור על סבא וסבתא".