אום אל פחם. למצולמים אין קשר לידיעה
אום אל פחם. למצולמים אין קשר לידיעהצילום: יחיא גבארין/TPS

פרסום ראשון: רשות התאגידים הגישה לבית המשפט בקשה לפירוק עמותת "אל-חיראק אל שבאבי כפר קרע", שבשנת 2021 ציירה ציור גרפיטי על קיר של בית פרטי באום אל-פחם, בו נראים תמונות פניהם של שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית בירושלים שבו נרצחו השוטרים כמיל שנאן והאיל סיתאווי.

כזכור, משטרת ישראל מחקה את הציור של פני המחבלים תושבי אום אל פחם, לאחר שעיריית אום אל פחם סירבה לעשות זאת.

רשות התאגידים הודיעה לאחרונה כי בעקבות פניית ארגון "בצלמו" נפתח "הליך פיקוח בעמותה שבסופו הומלץ להעביר את תיק העמותה ליחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים וכי בהמשך לכך הוגשה בקשת פירוק לבית המשפט".

שכיב שנאן, אביו של כמיל שנאן הי"ד, מסר: "זו התשובה לאלה שבאם לחבל ולהרוס את חיינו. אנחנו נמשיך ונפרח פה. ולא נעזוב את האדמה. כל מי שיפגע בנו או יעודד טרור ייענש וייסגר. אני מודה לארגון בצלמו, ארגון שפועל באמת למען זכויות האדם על המאבק שנים רבות עד לסגירת העמותה".

שי גליק מנכ"ל 'בצלמו' מסר: "אין חסינות לתומכי טרור. ידע כל מנהל עמותה או כל גוף חיצוני אחר שאם יעשה אירוע בו יפאר או יעודד טרור אנחנו נפעל בצורה נחושה עד שאותו גוף ייענש וייסגר וראשיו ייחקרו במשטרה. לא ניתן יותר לאף אדם בישראל להסית או לתמוך בטרור. אנחנו מודים למשטרת ישראל פרקליטות המדינה ורשם המעותות שהגיבו במהירות. אנחנו מחזקים את המשפחות השכולות במאבקם בטרור ונמשיך בכל הכוח כי אין לנו ארץ אחרת".