החדר השרוף בבית משפחת יושובייב
החדר השרוף בבית משפחת יושובייבללא קרדיט צילום

בית המשפט המחוזי לנוער בירושלים גזר שנתיים וחצי מאסר על מחבל אשר הצית את ביתה של משפחת יושובייב בשכונת שמעון הצדיק בירושלים.

בנוסף הושתו על המחבל תשלום קנס בסך 7,000 ₪ ועוד 7,000 ₪ פיצויים לטל יושובייב, אב המשפחה. כתב האישום לא ייחס למחבל מעשה טרור בשל טענתו כי בדק בטרם ניסיון ההצתה כי הבית ריק מאנשים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחת יושובייב מסר לאחר גזר הדין: "אנו סבורים שמדובר בחשוד שהיה שותף למעשה פשע לאומניים חמורים ביותר עם כוונות מסוכנות. לפי העובדות המתוארות בכתב האישום, ובהתחשב שמדובר בנאשם קטין שנשלח למאסר משמעותי, וביחס לפסיקת הענישה הדלה ביהמ"ש המחוזי בירושלים כנגד נאשמי פרעות בתקופת שומר החומות במחוזי בירושלים, אני חושב שפסק הדין מהווה הישג מסוים. אנו סבורים שיש להעניש מחבלים ביד קשה הרבה יותר מענישה זו. אנו מצפים שביחס לשאר הנאשמים שהינם בגירים ומואשמים גם בעבירות טרור תינתן ענישה משמעותית של שנות מאסר ארוכות", אמר בלייכר.

נזכיר, כי בחודש פברואר 2022 יידו מספר מחבלים בקבוקי תבערה לעבר ביתה של משפחת יושובייב בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. הבקבוקים הציתו אש בבית במשפחה אשר גרמה לשריפת חדר השינה של ילדי המשפחה אשר למרבה המזל לא שהו באותו הזמן בביתם.

בגין אירוע זה ואירועים נוספים סביב בית משפחת יושובייב הוגשו כתבי אישום כנגד הנער אשר הורשע ונידון למאסר וכנגד מועתז חג' מחמוד (20), בלאל ג'עברי (19), ג'מאל חוסייני (23), כל אחד לפי חלקו בעבירות של הצתה, יצור נזק, נשיאת נשק, היזק בזדון ממניע גזעני, מעשה טרור של ניסיון הצתה, מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, פעולה בנשק למטרות טרור ועוד, משפטם של שלושת המחבלים ממשיך להתנהל בימים אלו.