תמיכה במחבל שביצע את הפיגוע בבני ברק
תמיכה במחבל שביצע את הפיגוע בבני ברקצילום: מסך אינסטגרם

פרסום ראשון: הסטודנט הערבי שלמד בבצלאל והביע בשנה שעברה תמיכה במחבל דיא חמארשה שביצע את הפיגוע הרצחני בבני ברק, פרש מהלימודים באקדמיה לאומנויות.

בנוסף, סטודנט ערבי אחר, שהורשע בסיוע לביצוע עבירה של זריקת בקבוק תבערה, הקפיא את לימודיו לעת עתה.

כזכור, הסטודנט שפרש מהלימודים פרסם פוסט תמיכה במחבל שביצע את הפיגוע הרצחני בבני ברק. כעבור זמן מה הוא נעצר בחשד להסתה לטרור, והורחק מירושלים לתקופה של 15 יום. הסטודנטים הערבים בבצלאל הפגינו ללא הפרעה במחאה על מעצרו והרחקתו של הסטודנט תומך הטרור, תוך הנפת דגלי אש''ף. הסטודנטים קראו במהלך ההפגנה: "ישראל מדינת טרור".

עם חזרתו של הסטודנט תומך הטרור ללימודים בשנה שעברה, מחו על כך סטודנטים יהודים בבצלאל. בשיחה עם ערוץ 7 סיפר סטודנט בבצלאל שהמחאה נגד הסטודנט תומך הטרור הוכיחה את עצמה. "אמרו לו שהוא לא רצוי כאן וזה עבד", אמר. "אף אחד לא רצה להיות איתו בקשר והוא פשוט פרש מהלימודים".

שי רוזנגרטן ראש אגף פעילים ארצי בתנועת 'אם תרצו' מסר בתגובה: "שמחים על כך שהלחץ עבד והסטודנט שסייע למחבלים עזב את הלימודים. האקדמיה אינה מקום למסיתים. נמשיך להיאבק למען מוסדות אקדמיים בטוחים לכולם".

שי גליק מנכ"ל 'בצלמו' מסר: "אני מברך על סיום הלימודים. יחד עם זאת אני מצר מאוד שמכללת בצלאל סירבה להוקיע אותו מידית. מכאן ואילך על הנהלת בצלאל לנקוט עמדה ברורה ולהרחיק משורותיה כל תומך ומסייע לטרור".

מבצלאל לא נמסרה תגובה.

כפי שפורסם, בשנה שעברה כשחזר הסטודנט תומך הטרור ללימודים הוא נתקל במחאה מצד סטודנטים יהודים. הם קראו לעברו קריאות קשות, ואחד מהם בעט בכוס הקפה שהייתה מונחת לצידו והיא נשפכה על הרצפה. בתגובה, מרצה ערבי בבצלאל כינס את הסטודנטים הערבים וקרא לשביתת מחאה "נגד כל מקרה אלימות שהוא".

כשהסטודנט היהודי שמחה נגד הסטודנט תומך הטרור שב לכיתתו, הוא התקבל בקולות מחאה מצד חבריו הערבים לכיתה. שלטים עם כתובות נגדו נתלו על הקירות, ונשמעו לעברו קריאות "נאצי" מצד סטודנטים. לא נותר לו אלא לעזוב את הקמפוס, תוך שהסטודנטים הערבים ותומכיהם מלווים אותו בצרחות נגדו עד לשער היציאה.

"זה היה הזוי", סיפר בזמנו בעז ברנשטיין, סטודנט בבצלאל, בשיחה עם ערוץ 7. "הוא הגיע חזרה ללימודים לעשר דקות של צעקות ומחיאות כפיים של מחאה. ברגע שהוא נכנס לשיעור קמו הסטודנטים הפלסטינים, עמדו מחוץ לדלת וקשקשו על הקירות של בצלאל 'די לאלימות', 'גזען', 'אלים'. הם צעקו מחוץ לכיתה לחצת יד של היטלר. באיזה שלב הוא יצא מהשיעור והם הלכו אחריו בצעקות 'נאצי נאצי'. בערך 15-20 איש צועקים ולא מרפים עד שהוא יצא מהקמפוס ולא חזר ללימודים באותו יום".