הפעילות לפליטי המלחמה
הפעילות לפליטי המלחמהצילום: דוברות

ביום ראשון השבוע, ליל נר שמיני של חנוכה, התקיים באולמי 'ואמוס' פתח תקווה הפנינג 'מגה חנוכה' למאות משפחות מעולי אוקראינה ופליטי מלחמה. למרות מזג האוויר הסוער הגיעו מאות משפחות מכל רחבי הארץ לחגוג יחד את 'זאת חנוכה'.

בפתח האירוע, התקיימה הדלקת נרות חנוכה, ברוב עם הדרת מלך על ידי הרב שמואל אסמן מראשי ארגון Mitzva For Ukraine שיזמו את הערב, כאשר לאחר מעמד ההדלקה צפו המשתתפים בדברי תורה וחיזוק בשידור חי מביהכנ''ס הגדול בקייב, של הרב משה ראובן אסמן הרב הראשי לאוקראינה, שנשא את הנאום המרכזי באירוע.

"אנחנו נמצאים כעת בתקופה מאוד קשה, במלחמה על הבית. רבים מאיתנו נאלצו לעזוב את הבתים והסביבה הקרובה, זה מצב לא פשוט שלא שיערנו שיכול להתרחש בשנת 2022, אך עלינו לזכור שכמו שבחנוכה מעטים נצחו את הרבים, כך בעז''ה יהיה לנו, וכבר מתחילים לראות זאת עכשיו. אנחנו ננצח, ועוד יתגלה שהכל לטובה. אין רע יורד מלמעלה, תמשיכו להתפלל". אמר הרב הראשי לנוכחים ממקום מושבו בקייב, אותה סירב לעזוב גם בימים הקשים של הלחימה.

המשתתפים הרבים התרגשו מאוד מדבריו של הרב הראשי, והודו לו עד הסיוע הרב שהם מקבלים בישראל.

מארגני הכנס דאגו לפעילות ייחודית לכל שכבות הגיל וקיימו הפעלות לילדים, חידונים ופעילות למבוגרים, הכל באווירה חמה, נעימה ומשפחתית. המארגנים אף ציידו כל משתתף בשי אישי, ועדכנו את הציבור על אירועים ופעולות נוספות שהם מקיימים לטובת ציבור הפליטים, בתפילה שאת חג החנוכה הבא יוכלו יחד עם בני משפחתם והידידים שנשארו בלב המלחמה, בתקווה שהמלחמה תסתיים בקרוב.