אוסנת מארק
אוסנת מארקצילום: ערוץ 7

שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס החליט למנות את חברת הכנסת לשעבר אוסנת מארק למנכ"לית המשרד.

יצויין כי המינוי כפוף לאישור ועדת המינויים של נציבות שירות המדינה, ולאחר מכן המינוי יובא לאישור הממשלה.

מארק בת ה-55 כיהנה בעבר כחברת כנסת מטעם מפלגת הליכוד בכנסות ה-20, ה-21 וה-23 וזאת לאחר שנבחרה בפריימריז של המפלגה במשבצת "נשים חדשות".

בכנסת ה-23 מארק הייתה חברה בוועדה לבחירת שופטים. לקראת הבחירות לכנסת העשרים וחמש, התמודדה בפריימריז בליכוד והגיעה למקום ה-59 ברשימה.

בתוך כך, מנכ"ל משרד האוצר רם בלינקוב ביקש משר האוצר בצלאל סמוטריץ' לסיים את תפקידו. יצויין כי בעת כניסתו לתפקיד של שר האוצר סמוטריץ' הוא פנה לבלינקוב ואמר לו: "אתה לא הולך כל כך מהר".

בלינקוב מונה לתפקיד על ידי שר האוצר היוצא אביגדור ליברמן. במהלך תפקידו הוביל שורה של פעולות להפסקת החל"ת וביטול הסגרים והביא לירידה מהירה בשיעור האבטלה.

עם כניסתו לתפקיד הוביל בלינקוב לגיבוש חוק ההסדרים הגדול ביותר מאז 1985 ובמסגרתו רפורמות פורצות דרך ובהן גיל הפרישה לנשים, רפורמה באג"ח מיועדות, רפורמה בייבוא, רפורמה בחקלאות, בנקאות פתוחה, הפרטת הדואר והפרטת נמל חיפה ועוד.

עם סיום תפקידו אמר בלינקוב כי "הדבר היחיד שהנחה אותי בעבודה הציבורית הוא אהבת המדינה שלנו ולכן אני מאחל הצלחה רבה לממשלה החדשה ולשר האוצר הנכנס ולמחליפי בתפקיד".

שר האוצר סמוטריץ' הודה לבלינקוב על עבודתו וביקש ממנו להישאר בתפקיד עד לסוף השבוע הבא במטרה להשלים את תהליך הפרטת נמל חיפה. סמוטריץ', שעבד עם בלינקוב עוד בתקופתו במשרד התחבורה, ביקש לציין את מקצועיותו של בלינקוב ואת מסירותו בשליחותו הציבורית. השר סמוטריץ' מסר כי "רם הוא נכס למדינת ישראל ואין לי ספק שימשיך לעשות גדולות ונצורות למען מדינת ישראל".