הציוד של המשפחות לאחר ההרס
הציוד של המשפחות לאחר ההרסצילום: נחלת צבי

עשרות שוטרי יס"מ ומג"ב, חיילים ופקחי המנהל האזרחי מלווים בכלי הרס פשטו סמוך לשעה חמש לפנות בוקר (ד') על גבעת נחלת צבי בבנימין הסמוכה לישוב מכמש.

כמה דקות לאחר מכן הודיעו השוטרים לשתי המשפחות שמתגוררות במקום ולגרעין הבחורים, כי עליהם לעזוב את בתיהם בתוך דקות ספורות, ולא - יפונו בכוח.

מיד לאחר מכן פקד קצין המנהל על נהג הטרקטור לעלות על בתי הגבעה, וזה החריבם עד היסוד. במהלך ההרס אחד התושבים נעצר לאחר שהתנגד לפינוי.

הרס בנחלת צבי
הרס בנחלת צביצילום: דוברות

שתי המשפחות בגבעה מעוכבות כעת בשטח על ידי השוטרים שהודיעו כי יזמינו לילדיהם את גורמי הרווחה משום שהם מתגוררים בגבעה. בת ציון, אחת האימהות, תקפה: "הרצחת וגם ירשת?! אם למשטרה באמת היה אכפת מילדינו הם לא היו זורקים אותם החוצה לקור בשעה 5 לפנות בוקר והורסים את ביתם עד היסוד. במקום לגבות את החלוצים ששומרים על אדמות הלאום, בוחרת מערכת הביטחון להתנכל לנו בכל דרך אפשרית ולעשות יד אחת עם הרשות הפלסטינית".

בגבעה הגיבו להרס: "נראה כי במנהל האזרחי טרם הפנימו שיש בעל הבית חדש עם מדיניות ימנית, ומבצעים מחטפים של הרס בזה אחר זה. הגיע הזמן ששרי הממשלה יבהירו לקציני המנהל האזרחי כי לא יקבלו שום הרס או פגיעה אחרת בהתיישבות, ומי שיפעל בניגוד למדיניות ולפקודות ישלם על כך בתפקידו. בחרנו ימין - הגיע הזמן להחלת מדיניות הימין גם בשטח", אמרו בגבעה.

שר התקשורת לשעבר יועז הנדל עקץ את הממשלה שבתקופתה נהרס המאחז: ''בסוף מכל דיבורי 'הימין' נשארה סמרטוטיות אידיאולגית ואימפוטנטים שממונים על מערכות גדולות. איפה סמוטריץ' שכתב מסות על כל עץ ושיח באיוש? איפה העצומות של רוטמן שתוך שבוע חוזרים לחומש? רציתם משילות והתיישבות קיבלתם את בן גביר המומחה למיטות קומתיים''.