הפעילים סביב קברו של רזיאל שבח
הפעילים סביב קברו של רזיאל שבחצילום: השומר יו"ש

חמש שנים לאחר שנרצח בפיגוע נערך טקס נטיעות לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד ביישוב חוות גלעד, שם התגורר ושם הוא קבור.

עשרות צעירים נטעו עצים סביב הקבר של הרב שבח ולאחר מכן המשיכו לסדרת נטיעות נוספות סביב האנדרטה שהוקמה לזכרו בהשתתפות רבים מתושבי היישוב והסביבה. בין המשתתפים הייתה גם רעייתו יעל שבח, שהתרגשה ושמחה לקחת חלק באירוע. הנטיעות נערכו ביוזמת הארגונים השומר יו"ש ואם תרצו.

אביחי סויסה, מנכ"ל השומר יו"ש: "בנטיעות שקיימנו בשיתוף ארגון אם תרצו, ביחד עם יעל שבח, המתנדבים הרבים ואנשי היישוב חוות גלעד, ביקשנו להנציח את האישיות המיוחדת של הרב רזיאל שבח, שראשו היה גבוה בשמיים אך שורשיו היו נטועים עמוק באדמה".

"לצערנו חוות גלעד הוכר כיישוב על ידי המדינה רק לאחר הרצח והמטרה שלנו היא שימשיך ויצמח כיישוב משגשג מתוך עשייה ברוכה ולא מתוך קורבנות בגוף ובנפש. מורשתו של הרב רזיאל מנחה אותנו ואנו נשאף להמשיך וללכת בדרכו", הוסיף סויסה.

יעל שבח: "תודה גדולה והערכה גדולה מאוד להתגייסות של השומר יו"ש ואם תרצו למען הנטיעות הללו שרצינו לעשות באזור האנדרטה. לפני חצי שנה ערבים חיללו את מקום האנדרטה וזה היה מאורע מאוד קשה מבחינתי. החלטתי שאני רוצה להפוך את המתחם למקום נעים ושל פעילות".

"מיד ששיתפתי את אביחי הוא התגייס והתחייב להביא את העצים לשתילה. גם במתחם הקבר ניטעו עצים בוגרים כדי שייתנו חזות יפה יותר לבית העלמין. מבחינתנו להכות שורשים באדמה זאת התשובה הכי טובה לרצח", סיפרה.