צילום: אמציה האיתן, עריכה: צבי האיתן - אולפני אתרוג

אלפי בני אדם נכנסו הלילה להתפלל לקבר יוסף. בין הנכנסים היה גם מי שנפצע קשה מאוד בפיגוע בצומת תפוח לפני שנה וחצי - בניה פרץ, והרופאים לא נתנו לו סיכוי להניע אי פעם את איברי גופו.

אלא שהלילה נגד כל הסיכויים הגיע בניה יחד אביו וראש מועצת שומרון יוסי דגן שמלווה את בניה ומשפחתו מאז הפיגוע, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, ראש ישיבת ההסדר באיתמר הרב יהושע ואן דייק בה למד בניה בזמן הפיגוע, מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין הגמ"ר רב סרן עזריאל פרלמן, מפקד אוגדת איו"ש תת אלוף אבי בלוט, קצין ההגמר של האוגדה אליצור טרבלסי וכן חבר הכנסת המיועד צבי סוכות.

בניה היה תלמיד ישיבת ההסדר באיתמר כשהמתין יחד עם חבריו בהם יהודה גואטה הי"ד, לאוטובוס לישיבה, אלא שאז הגיע מחבל, פתח בירי, פצע את בניה באורח קשה ורצח את יהודה.

בניה תושב בית שאן הגיע על כיסא גלגלים, והקהל הרב שהגיע להתפלל במקום התרגש לראותו מצליח להזיז את ידיו.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר: "לראות את בניה יוצא מהבית, חוזר לשומרון, לבית השני שלו, לאחר שהוא נאבק נגד כל הסיכויים וממשיך להאבק כדי שיוכל ללכת, זה דבר מרגש לא רק עבורנו אלא עבור כל תושבי מדינת ישראל. אנחנו מתפללים שיחזור ללכת ודורשים יחד עם אביו, להחזיר את תלמידי בית המדרש לזכר חברו יהודה גוואטה לאביתר. לקיים את ההבטחה. גם בשבוע שבו פיגוע רודף פיגוע אנחנו נמשיך להרים ראש, להתחזק ולא נשבר אל מול האוייב הרצחני שמבקש לסלק אותנו ממולדתנו".

פצוע הפיגוע בניה פרץ אמר בקבר בהתרגשות: "גם יוסף הצדיק, שהוא היה בכלא במצרים,הוא לא הפסיק להאמין, אני באתי לפה, לשאוב כוחות מיוסף הצדיק, להאמין ולא לוותר, ובע"ה לחזור לעמוד על הרגליים".

עופר פרץ אביו של בניה: "אני מרגיש שאני נמצא בתוך חלום שמתגשם, אני חוזר הרבה שנים אחורה שבניה היה קטן, עם הכיפה הגדולה, יושב בשולחן שבת ואנחנו שואגים את השיר הזה, "ואני נתתי לך שכם אחד על אחיך", עם הבנים שלי והבנות ותמיד היה לי חלום להגיע לקבר יוסף עם כולם ביחד ולשאוג את זה, לצעוק את זה לשמים כי פה זה עם ישראל. יעקב ביקש מיוסף ונשאתני מארץ מצרים, תוציא אותי מהמצרים, זה התביעה של בניה, ליוסף הצדיק, תוציא אותי מהמצרים, מהמצרים שאני נמצא בהם. יש מכאן מסר חזק, לקרוא מפה לממשלה, לחזור לאביתר, להקים את הישוב הזה, ולהנציח את זכרו של יהודה גוואטה, חברו הקדוש של בניה".

הרב יהושע ואן דייק ראש הישיבה באיתמר שבניה למד בה: "בניה בע"ה מתוך כל הדבר הזה, אתה תקום תהיה על הרגליים, כל החולים יתרפאו, כפי שהיה במעמד הר סיני כך יהיה בגאולה הקרובה בימינו אמן".

דגן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון, למח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין הגמ"ר רב סרן עזריאל פרלמן ולכוחות הבטחון שליוו את הכניסה.