דן מרידור מזהיר: "הבית כולו עומד בפני חורבן"ערוץ כנסת

שר המשפטים לשעבר דן מרידור יוצא במתקפה חריפה מאוד נגד הרפורמה במערכת המשפט.

בדיון בועדת החוקה של הכנסת אמר מרידור: "השתתפתי בהרבה דיונים והתמודדתי עם אי הסכמות בחדר הזה כשהייתי בליכוד. לא האמנתי שנגיע ליום הזה שבו יש רצון להרוס את מערכת המשפט המפוארת של ישראל. מכל הרשויות רוצים לתקן את הרשות השופטת? כי הממשלה והכנסת כה טהורות? רוצים שכולנו נהיה תלויים בחסד הממשלה?".

לדבריו, "שופטים שנבחרו בצורה פוליטית - מה יחשוב האדם שבא להישפט בפניהם? זה הרס מוחלט של המערכת. השופט לנדוי שהיה לא-אקטיביסט היה הראשון שביטל חוק מימון מפלגות של הכנסת. כי המימון היה לא שוויוני. הוא פרסם מאמרים בזכות ארץ ישראל השלמה. אתם מבינים את דעתו הפוליטית. היום מתייגים את השופטים ההם בצורה נוראה. שמגר, איש האצ"ל, הסכים לכך שמותר לבטל חוק מכוח הוראת חוק יסוד, בערך השוויון".

"המערכה הזו שיש כאן מתנהלת במדינה ללא חוקה. הכנסת נשלטת בידי הממשלה. מערכת המשפט היא היחידה שיכולה להגן בפני שרירות החוק", טען מרידור.

הוא הזהיר כי "הבית כולו עומד לפני חורבן. לא היה כדבר הזה מכל ימי שהותי בבית, כה מסוכן וחמור. על חברי הכנסת היושבים כאן יש אחריות היסטורית. פעם היו אומרים שלא יעלה על הדעת לעשות דברים כאלה. היום הדברים והזמנים השתנו".