ח"כ רוטמן ועו"ד גור בליי
ח"כ רוטמן ועו"ד גור בלייצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

עימות בוועדת החוקה: יו"ר הוועדה ח"כ שמחה רוטמן מחה על דברי היועמ"ש לוועדה עו"ד גור בליי לפיהם "יש לבחון את התיקון בפסקת ההתגברות כחלק ממכלול, הפסקה ברוב של 61 מחסנת מראש כל חקיקה מביקורת שיפוטית גם אם היא פוגעת בזכויות אדם".

"אתה קצת חרגת מהראוי", ענה רוטמן לבליי. "אם אני הייתי מציג את הצעת החוק, ואומר שאני מאפשר לממשלה להתגבר על היועץ המשפטי כאשר הוא מקבל החלטות שערורייתיות שנגועות בניגוד עניינים ופוגעות בזכויות אדם, וכך אני הייתי מציג 'בצורה מקצועית' את הצעת החוק – הייתם מזדעקים ומאשימים אותי בצדק מוחלט בדמגוגיה".

עימותים בועדת החוקהערוץ כנסת

"הדבר הזה בעיניי הוא מסגור שחורג בהרבה ממה שלגיטימי לעשות כאשר מציגים הצעת חוק שלי כשאני בחדר", הוסיף רוטמן.

ח"כ יואב סגלוביץ התפרץ ותקף את רוטמן: "אתה משתמש בכוח שיש לך בצורה לא ראויה. חרגת מדרך הישר, אתה לא נוהג כפי שצריך לנהוג בכנסת, אתה לא מכבד אף אחד. אתה דמגוג". אחר כך הוא הוצא מאולם הדיונים.

ח"כ יוראי להב הרצנו כתב בטוויטר: "רוטמן יכול להמשיך ולזרוק אותנו מהוועדה, זה לא יגרום לנו לוותר או לשתוק. הממשלה מנהלת בליץ חקיקה לא לגיטימי שנועד להחריב את שלטון החוק ולבטל את הדמוקרטיה בישראל. הם מהלכים אימים על שופטים, רומסים יועצים משפטיים ומנסים לסתום את הפה לאופוזיציה. זה לא יצליח להם. אנחנו לעולם לא נוותר".

לפני כן תקף בחריפות השר לשעבר דן מרידור את הרפורמה במערכת המשפט. "הבית כולו עומד בפני חורבן. זה אסון ובושה. השופטים יהיו חברי מרכז ליכוד, והעיתונות לא תהיה חופשית. היום אין נביאים שיזהירו מפני מלך. השתתפתי בהרבה דיונים ואי הסכמות בחדר הזה, מטעם הליכוד. לא האמנתי שנגיע ליום הזה ולרצון להרוס את מערכת המשפט המפוארת של ישראל".