מנחם טוקר
מנחם טוקרערוץ 7

איש הרדיו הוותיק מנחם טוקר מתכונן להכרעת בג"ץ בעניין מינויו של השר אריה דרעי לשר בממשלה, שתימסר אחר הצהריים (רביעי) בשעה 16:00.

טוקר כתב בחשבון הטוויטר שלו שאם יתקיים תנאי אחד הוא יעניק את רכבו במתנה בשידור חי. "מחר אתן את הרכב שלי במתנה בשידור חי, אם ה-11 מאשרים לאריה דרעי להיות שר", כתב טוקר.

כפי שפורסם, שופטי בג"ץ ימסרו אחר הצהריים בשעה 16:00 את הכרעתם בנוגע לעתירות שהוגשו נגד מינויו של השר אריה דרעי.

לקראת ההחלטה אמר יו"ר המחנה הממלכתי ח"כ בני גנץ: "האמירות לקראת הפסיקה בעניין דרעי והניסיונות להשפיע על החלטת ההרכב - פסולים. אני בטוח שהשופטים, תהא החלטתם אשר תהא, יפסקו אך ורק לפי הדין ולא על פי הדיון הציבורי. אני קורא לכולם לכבד את החלטת בג"ץ ולא לגרור את מדינת ישראל למשבר חוקתי".

מקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו אמרו מוקדם יותר לעיתון "ישראל היום" כי נתניהו יכבד את החלטת בג"ץ במידה ויפסול את יו"ר ש"ס, אריה דרעי, מלכהן כשר. "רה"מ יביע את מחאתו אך יפטר את דרעי, וכך יראה לציבור את הסיטואציה שבה העם בוחר אדם והשופטים פוסלים אותו. לא תהיה שבירת כלים", אמרו המקורבים.

"אם בג"ץ יכריח את נתניהו לפטר את דרעי הוא יפעל לפי פסיקת בג"ץ, אבל צריך שידעו כולם שבית המשפט הכריח את ראש הממשלה, נגד רצונו, לפטר שר", אמרו מקורבי נתניהו ומוסיפים: "יש פה מאבק אדיר ויש פה הזדמנות להראות למי שעדיין חושב שלא צריך את התיקונים של שר המשפטים לוין להבין למה הוא טועה. אם יש מישהו בציבור שלנו שחושב שלוין הגזים, יבוא פסק דין שמורה לראש ממשלה לפטר שר - ראש מפלגה שנבחר על ידי הציבור - וישכנע אותו".

בתוך כך, יו"ר ש"ס דרש מנתניהו לבטל את עילת הסבירות כמה שיותר מהר, אם המינוי ייפסל. דרעי התייחס בשיחות סגורות לפסק הדין הצפוי ואמר: "אני לא יודע מה תהיה דרך הפעולה. נתניהו, לוין והקואליציה צריכים למצוא פתרון, זה לא עניין נקודתי של ש"ס, יש פה מאבק בין שני קצוות ואנחנו נכנסנו לקו האש. ברור שאי אפשר להמשיך עם המצב שבו בית המשפט פוגע באנשים שהלכו לקלפי. אני יודע שנתניהו רוצה לפתור את הבעיה".

לדברי דרעי, "אני לא אתפטר. העתירה היא לא נגדי, היא נגד ראש הממשלה שצריך לפטר אותי. מה רוצים, שאני אעזור לבג"ץ להוציא את הערמונים מהאש? הציבור בחר בי - לא בית המשפט העליון בחר בי".