אילנה ספורטה חניה
אילנה ספורטה חניהצילום: ללא קרדיט

אילנה ספורטה מאשקלון ששלחה מעטפה עם כדורי אקדח לראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט הודתה במעשיה, התנצלה בפני בנט ומשפחתו על מעשיה, וצפויה לחתום על הסדר טיעון.

פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום מתוקן נגד ספורטה לבית משפט השלום בכפר סבא. ספורטה (65) מואשמת בסחיטה באיומים.

מכתב האישום שהגיש עורך הדין רועי רייס עולה כי ספורטה היא פעילה פוליטית שמשתתפת בהפגנות ומחאות פוליטיות אשר נוהגת להביע את דעותיה ברשתות החברתיות. במשך חודשים, הביעה ספורטה התנגדות ועוינות כלפי ראש הממשלה הקודם, נפתלי בנט, וכלפי סביבתו הקרובה.

בפרסומיה ספורטה גינתה את בנט, קיללה, הכפישה בבוטות, פרסמה האשמות קשות ואיחולי מוות. בחודש אפריל 2022, דבריה הגיעו עד לכדי כך שאיימה לרצוח אותו, את בנו הקטין ואת אישתו, גילת בנט, אם לא יתפטר מתפקידו.

בהתאם לכך, הכינה ספורטה שני מכתבים, אחד עבור גילת בנט ואחד לבנם הקטין, ושלחה אותם באמצעות מעטפה חתומה בכתב ידה. המכתבים נשלחו למקום עבודתה של גילת ולבית משפחת בנט ונבדקו כנדרש על ידי מאבטח אישים.

בתוך המעטפה של כל אחד מהמכתבים, היה כדור חי של רובה ודף עם המלל: "זה הכדור שיפגע בבטן הרכה שלך נפתלי בנט ויפגע היישר ב... בנט אם לא תתפטר. במכתב השני כתבה: "זה הכדור שיפגע וינטר את גילת שלך הנוכלת או אותך נפתלי בנט נוכל תתפטר עצה לך". לאחר בדיקת המעטפה על ידי מאבטח, היא הועברה לטיפול המשטרה.