אילנה ספורטה חניה
אילנה ספורטה חניהצילום: ללא קרדיט

בית משפט השלום בראשון לציון שחרר למעצר בית את אילנה ספורטה חניה החשודה בשליחת מכתבי איום עם קליע למשפחתו של ראש הממשלה נפתלי בנט.

חניה זוכה לגיבוי מפתיע מיו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שמכיר אותה לאורך שנים: "ברור שכולנו מתנגדים לאלימות מכל סוג שהוא. וברור שמי שעשה מעשה עבירה חייב להיענש בחומרה. בלי הבדל דת, גזע ושכבה חברתית. לא כמו הנחות הסלב שמקבלים עבריינים בפרקליטות, ח"כים ערבים ועוד.

"אבל אילנה מכחישה בתוקף את ההאשמות", כתב פלג, "היא בת 65 חשוב להדגיש. אז למה שמו אותה במעצר בית? מה היא תעשה? תחליף דרכונים ותברח לברזיל? מה הקטע? היא משפחת פשע?".

לדבריו כל מה שחניה עושה זה "להקליט טורי דעה מוקלטים ומפיצה בווצאפים. היא גם אוהבת את אם תרצו. כיף. שמרנית, מסורתית, ימנית. תחושה של רדיפה. או לפחות של הקשחה מוגזמת".

פלג אמר עוד כי "אישה בת 65 שעושה סרטונים לא מהווה סכנה לציבור או חס ושלום לאדם שגר במבצר ברעננה ולא יוצא אף פעם מהבית כי כולם שונאים אותו. מאחל לך אילנה שכל זה יהיה מאוחרייך והכל יהיה בסדר".

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו הודיע ביום שישי האחרון כי תופסק חברותה בליכוד של אילנה חניה מאשקלון ששלחה מכתבי איום לראש הממשלה נפתלי בנט, אם יתברר שביצעה את המעשים המיוחסים לה.

נתניהו אמר: ''אני מגנה כל סוג של אלימות - נגד ראש ממשלה או כל אדם אחר. אם יוכח שהחשודה אכן ביצעה את המיוחס לה- חברותה בליכוד תופסק''.