יפה בן דויד
יפה בן דוידצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מערכת 'וואלה' והעיתונאים ליאת רון פרסמו היום (שלישי) התנצלות בפני מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד, לאחר שפרסמו כי שכרה של בן דויד עומד על "כ-90,000 שקלים בחודש בקירוב".

מדובר בכתבה שפורסמה בתחילת חודש יולי, והופצה במקומות רבים. כמה ימים לאחר מכן תבעה בן דויד את מערכת וואלה בטענה שהנתונים שפורסמו בכתבה הם שקריים.

כאמור, היום פרסמה מערכת וואלה התנצלות בכותרת המשניות של האתר: "בתאריך 3.7.2022 פרסמנו כאן כתבה על מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד. בניגוד לנטען בכתבה ביחס לגובה משכורתה של יפה בן דויד, הננו מבהירים כי היא לא קיבלה בעבר ולא מקבלת כיום שכר בגובה של 90 אלף ש"ח, אלא שכר הנמוך באופן משמעותי מסכום זה הצמוד לשכר של מנכ"ל משרד ממשלתי, בהתאם להמלצות של ועדה ציבורית שמונתה בעבר לעניין זה".

עוד נכתב: "בניגוד לנטען בכתבה ביחס למקורות הכנסה נוספים של בן דויד, הננו מבהירים כי היא קיבלה ומקבלת שכר אך ורק מהסתדרות המורים ולא מגופים אחרים כלשהם. אנו מתנצלים בפני יפה בן דויד על פרסומים שגויים אלה ועל עוגמת הנפש שנגרמה לה כתוצאה מכך. מערכת אתר וואלה! וליאת רון".

בתביעה טענה בן דויד כי שכרה עומד על 45,000 שקל בחודש והוא מוגבל בעקבות המלצת ועדת פרידמן לגובה שכרם של מנ"כלי משרדי הממשלה. לטענתה, היא איננה מקבלת כספים נוספים ממקורות שונים, למעט פנסיה עבור עבודתה כמורה.