מנסור עבאס
מנסור עבאסצילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת

חבר הכנסת מנסור עבאס, יו"ר הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ), המייצגת בכנסת את התנועה האסלאמית - הפלג הדרומי, מתמודד עם ביקורת שנשמעה נגדו בחברה הערבית בעקבות פרסום הגינוי לפיגוע הירי בנווה יעקוב בירושלים, בו נרצחו שבעה ישראלים.

בראיון לרדיו א-נאס נשאל מנסור עבאס בנימה עוקצנית: "לאחר (פרסום) ההודעה, הודעת הגינוי (את הפיגוע בנווה יעקוב) האם קיימת (לך) כוונה אולי לבקר את הפצועים (בפיגוע) בירושלים?"

מנסור עבאס, שנמנע מלהשיב לשאלה אם בכוונתו לבקר את הפצועים בפיגוע הירי בירושלים, השיב על שאלה זו באומרו: "כל החברה הערבית שלנו נגד כל פעולות הריגת האזרחים והחפים מפשע בין אם הם יהודים ובין אם הם ערבים. הפעולות האלה הוכיחו בעבר מזה שלושים שנה, מאז הסכמי אוסלו ועד היום, שהם לא הביאו לתועלת כלשהי, לא לחברה הערבית ולא ולחברה הישראלית.

''הרג החפים מפשע מחזק את רגש השנאה, הורג את התקווה לגבי האפשרות החיים המשותפים או ההגעה לשלום בין שני העמים. לכן, אני סבור, כי קיים קונצנזוס בקרב בחברה הערבית שלנו המתנגד והמגנה כל פעולת הרג של חפים מפשע, אזרחים, ילדים ונשים על ידי כל גורם שהוא. זו עמדה של הכלל. איני מכיר אדם אחד בזירה הפוליטית, החברתית והמדינית - ערבית שאינו מאמץ עמדה זו".

המראיינים הקשו פעם נוספת על מנסור עבאס ושאלו מדוע הודעת הגינוי לפיגוע לא פורסמה בשם מפלגתו רע"מ. גם על שאלה זו נמנע מנסור עבאס מלהשיב, אך ציין בתגובה לאמירה לפיה ברשתות החברתיות קיימת ביקורת רבה על הודעת הגינוי שפרסם, כי הביקורת נגדו הינה על רקע פוליטי בלבד ולא על מהות דבריו.