אבי חימי
אבי חימיצילום: Flash90

יממה לאחר פרסום התחקיר נגדו, יושב ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי הודיע במהלך ראיון לחדשות 12 כי הוא מתפטר מתפקידו כיושב ראש הלשכה.

על פי פרסום הבוקר ב'הארץ', חימי שב וטען היום בפני מקורביו כי לשיטתו לא נפל רבב במעשיו, וכי המעשים נעשו בהסכמה מלאה ללא כל תמורה.

יצויין כי בעקבות פרסום התחקיר, חימי ביטל את השתתפותו בטקס ההסמכה של עורכי הדין החדשים שעברו את בחינות הלשכה.

בחדשות 13 נחשף אתמול כי חימי חשף את עצמו בפני אישה במהלך שיחת וידאו ביניהם. לפי הדיווח של אילה חסון חימי הפשיל את מכנסיו במהלך שיחת הווידאו מול האישה, עורכת דין שביקשה ממנו לכאורה המלצה להתקדם ולהפוך לשופטת.

חימי עצמו לא הכחיש את הפרסום, טען שהמעשה היה בהסכמה, והגיב: "פרסום זה אינו אלא חלק ממכונת הרעל של מי שפועל לקדם את ההפיכה המשטרית. פעם נוספת אנחנו עדים לדרך המסוכנת שבה פוליטקאים נואשים פועלים ללא גבולות על מנת לרמוס את כל מי שדעתו שונה מדעתם. לקחתי ואני לוקח בחשבון שבמקום להתמודד עם העמדות שלי, ינסו לפגוע בי ברמה האישית וזהו מחיר שאני אשלם באהבה גדולה".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר כי חימי חייב להודיע מיד על התפטרותו. ''חימי שלקח על עצמו בשבועות האחרונים את תפקיד מטיף המוסר הלאומי, צריך לערוך עם עצמו חשבון נפש עמוק - וכצעד ראשון, כאמור, להודיע לאלתר על התפטרות מתפקידו".