כנס לשכת עורכי הדין
כנס לשכת עורכי הדיןצילום: יעל פרידסון

סערה פרצה הערב (רביעי) בכנס לשכת עורכי הדין באילת, בפאנל על הרפורמה שמוביל שר המשפטים יריב לוין במערכת המשפט.

עו"ד דוד חודק, מבכירי עורכי הדין בישראל, אמר כי "אם מישהו יכריח אותי לחיות בדיקטטורה ולא תהיה לי ברירה, לא אהסס להשתמש נגדו באש חיה". כתבת "הארץ" יעל פרידסון דיווחה כי בקהל נשמעו מחיאות כפיים לאחר דבריו של חוקר. היו שקראו להגיש נגדו תלונה במשטרה.

חודק בן ה-70, מבכירי עורכי הדין בתחום המשפט המסחרי בישראל, הוא ראש משרד עורכי הדין גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'. בעל עיטור העוז על פועלו כקצין שריון בגזרת מצרים במלחמת יום הכיפורים.

בחודש שעבר תקף חודק את ממשלת נתניהו בגלל רפורמת לוין במערכת המשפט, וטען בחשבון הטוויטר שלו: ''אנחנו במלחמה. הממשלה אסרה מלחמה על למעלה ממחצית העם. אם היא רוצה מלחמה היא תקבל אותה בלא העוצמה. לא לפשרות למיניהן, גם אם הן מוצעות מכוונות טובות. נלחם עד שהממשלה תוריד מסדר היום את החקיקה להרס הדמוקרטיה או לפחות תשהה אותה. אז יהיה מקום לדון בפשרה''.

אילה חסון משתנקת בראיוןרשת 13

כנס לשכת עורכי הדין באילת נפתח בצל פרשת עו"ד אבי חימי שהכריז על התפטרותו מתפקיד יו"ר הלשכה בעקבות חשיפת חדשות 13 בעניינו. עיתונאית חדשות 13 אילה חסון התראיינה היום (ד') לתוכנית 'חמש' עם שרון גל וטענה כי ישנם עוד סיפורים בעניינו של יושב ראש לשכת עורכי הדין.

"אני רוצה להגיד לכם שיש אין ספור עניינים שקשורים באבי חמי בתחומים של נשים וזה דבר שהוא מדהים, ואני מדברת בתור ילדה שעברה תקיפה", פתחה חסון את דבריה. ''אני יודעת למה הוא מתפטר, הוא רוצה שירחמו עליו''.

כשקולה נשנק בבכי תקפה חסון: "החייתיות הזאת בכל דבר - זה כן ביבי זה לא ביבי - אנשים פשוט ירדו מהפסים, חיות טרף".

לדבריה, "יושבת עורכת דין אולי היא לא גאונה, אולי היא חכמה, אולי היא מתאימה להיות שופטת אולי, אומרת לי שהיא לא רוצה לדבר על הסיפור הזה ואני חטאתי ושכנעתי אותה, עכשיו הופכים את זה. תגידו, איבדתם את זה? ירדתם מהפסים? תתביישו לכם".

"מה, המחאה (נגד רפורמת לוין) תמות אם היה הגאון הזה שהיה ימין ועכשיו פתאום נהיה שמאל ילך?", שאלה חסון לסיום.