תקיפות צה"ל ברצועת עזהדובר צה"ל

מטוסי קרב תקפו הלילה (חמישי) אתר ייצור ואחסנת חומרי גלם כימיים המשמש את מערך הייצור הרקטי של ארגון הטרור חמאס ואתר לייצור אמצעי לחימה, הממוקמים שניהם במרכז רצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטה, שיורטה על ידי לוחמי ההגנה האווירית מוקדם יותר, משטח רצועת עזה לשטח ישראל. "תקיפה זו מהווה פגיעה משמעותית ביכולת ההתעצמות וההתחמשות של חמאס. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה והוא זה שישלם את מחיר ההפרות הביטחוניות נגד מדינת ישראל".

שר הביטחון יואב גלנט: ''חיל האוויר השמיד הלילה אתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה של חמאס. ‏כל ירי על מדינת ישראל או ניסיון לפגוע בחייהם של תושבי הדרום יתקל בעוצמתו של צה"ל''.

אתר ייצור ואחסנת חומרי גלם כימיים של חמאס שהותקף הלילה
אתר ייצור ואחסנת חומרי גלם כימיים של חמאס שהותקף הלילהצילום: דובר צה"ל

במהלך התקיפה, בסביבות השעה 02:30, נשמעו אזעקות צבע אדום בשדרות, איבים וניר עם שבעוטף עזה. מצה"ל נמסר כי הפרטים בבדיקה.

כשעה לאחר מכן נשמעו אזעקות גם באזור כפר עזה. אותרו נפילות בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או על נזק.

אתר לייצור אמצעי לחימה של חמאס שהותקף הלילה
אתר לייצור אמצעי לחימה של חמאס שהותקף הלילהצילום: דובר צה"ל

אתמול אחר הצהריים נשמה אזעקת צבע אדום בעוטף עזה. מחבלים מרצועת עזה שיגרו רקטה אחת לעבר ישראל והיא יורטה על ידי לוחמי ההגנה האווירית "כיפת ברזל".

תושבים דיווחו כי נשמעו הדי פיצוצים לאחר האזעקה. אישה כבת 50 החליקה ונפגעה קל בדרכה למרחב המוגן בשדרות. צוות מד"א העניק לאישה טיפול רפואי ופינה אותה לבית החולים.

ירי הרקטה לדרום הגיע לאחר איום של הג'יהאד האיסלאמי שלפיו פגיעה בתנאי אסירים ביטחוניים תוביל לתגובה. זאת לאחר שהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הורה לסגור מאפיות בבתי הכלא של המחבלים.

האזעקה בשדרות נשמעה בזמן האזכרה לאלה אבוקסיס ז"ל שנהרגה מפגיעת רקטת קסאם לפני 18 שנה בעת שנשכבה על אחיה הקטן תמיר והצילה את חייו. האזכרה נערכה במעמד ראש העיר אלון דוידי, הרב יעקב ישראל איפרגן (הרנטגן) ומשפחת אבקסיס. תמיר אבקסיס אמר: "שום דבר לא ישבור אותנו. זה המסר שלי לחמאס".