מונית
מוניתצילום: מאיר סלע

מנחם בוטאביה, נהג מונית באילת שהסיע את עורך דין דוד חודק לכנס שבו התבטא כי "לא אהסס להשתמש באש חיה אם יכריחו אותי לחיות בדיקטטורה", טוען כי חודק אמר לו בנסיעה שהוא יירה בו אם יתמוך ברפורמה המדוברת.

בוטאביה שוחח עם בן כספית וינון מגל ברדיו 103FM, וסיפר על שאירע: "אני נהגתי באוטו בכביש מהיר, כביש 90, אני האטתי, סובבתי הראש כלפיו וירדתי כמעט מהכביש על מנת להאט. הסתובבתי אליו להגיד לו 'תגיד לי, אתה אומר שאם אני תומך ברפורמה המשפטית אתה תקח רובה ותהרוג אותי?'"

הוא משחזר את הנסיעה: "התחלנו לדבר קודם כל על העניין, מה שקורה, ועל הבחירות - ימין, שמאל. אני אמרתי, אני יש לי כבוד לכל אחד, אם יש אחד שבוחר ב־א', ב', ג' ואני בוחר ב־ד', ה', ו', אני לא אלך, אכה אותו או אפעל נגדו באלימות, והוא מאמין בזה".

הוא שיתף במהלך השיחה: "הוא אמר לי 'תשמע, מה שהולך להיות פה עם הרפורמה המשפטית, זה דיקטטורה וזה נוגד את הדמוקרטיה ואני אלחם, ואם אצטרך, באש חיה ואהרוג כל אחד שיעמוד בדרכי או בדרך הדמוקרטיה'".

"פניתי אליו אמרתי לו, 'צריך לעשות משהו בבתי המשפט, משהו צריך להיעשות, משהו צריך לתקן'. אמת, אני לא יודע מה זה הרפורמה המשפטית, אני אסתכל בגוגל, אני רוצה להבין מה יותר טוב, יכול להיות שאני טועה, יכול להיות. אבל בין זה לבין לקחת רובה ולירות בי בגלל שאני תומך ברפורמה המשפטית, אלה דברים חמורים שאתה אומר'".

עוד שיתף בשיח שהיה לו עם עו"ד חודק: "'ואתה עורך דין, אתה איש מלומד, פיקח, ואתה תוסיף ואתה תארגן עוד חברים שיצטרפו אליך להרוג אנשים שבוחרים אחרת ממך? תגיד לי אתה רציני?' יש לו עוד חברים שתומכים בו, במפורש, ואני מוכן להיות בפוליגרף. שיש לו עוד חברים שמוכנים להצטרף יחד איתו. זה לארגן רשת טרור דאעש ישראלית", אמר.

הוא המשיך ותקף: "במילים האלה הוא אמר, הוא יפתח באש, הוא יגן על הדמוקרטיה באש חיה. ו'מי שיתמוך בממשלה ובאלה שמציעים את הרפורמה אתה תהרוג? כולל אותי? אתה תירה בי? תהרוג אותי?' הוא אמר לי 'כן'. אני התבלבלתי, לא יכולתי לעבוד. הלכתי לאינטרנט, פתחתי ואמרתי 'אני רוצה לקרוא את זה, להבין, אולי אני מטומטם'. בחיי, זה לא יאומן, מה זה? לאן הגענו? מה זה הדבר הזה? הם חושבים שאנחנו באמת מטומטמים?"

לבסוף, טען כי קרא על הרפורמה המשפטית החדשה, והודה: "אני רוצה לראות שזה לא דמוקרטיה, זה 100% דמוקרטיה. אני עד עכשיו יוצא מכליי, אני נניח לא מסכים עם זה, אני אבוא להרוג אותך? לאן הגענו? הגיע הזמן להפסיק עם זה, לא נוותר להם, לא נסלח להם, לא מוכן לסלוח. ואני שוקל עוד להגיש תלונה במשטרה. אני אומר לך, אני אלך לפוליגרף. זה לא יגמר ככה, אני לא אוותר להם".

מעו"ד חודק נמסר בתגובה: "מוכחש בתוקף".