טקס החתימה בבית הלוחם בתל אביב
טקס החתימה בבית הלוחם בתל אביבצילום: יאיר שגיא

אל על טסה למשחקים הפראלימפיים בפריז 2024. אמש חתמה חברת התעופה הלאומית של ישראל, 'אל על', על הסכם חסות לשנת 2023-2024 עם הוועד הפראלימפי של ישראל.

בכך, תהיה חברת התעופה הלאומית נותנת החסות הרשמית והמובילה של המשלחת הישראלית למשחקים הפראלימפיים שיתקיימו בפריז בשנה הבאה.

טקס החתימה התקיים בבית הלוחם בתל אביב, בהשתתפות הנהלת אל על בראשות המנכ"לית דינה בן טל גננסיה, הנהלת הוועד הפראלימפי בראשותו של היו"ר אלי בירנבוים וספורטאים ומאמנים נציגי המשלחת, ביניהם: מורן סמואל אלופת עולם בחתירה ומדליסטית המשחקים הפראלימפים בריו ובטוקיו, איעד שלבי אלוף שחייה מטוקיו זוכה שתי מדליות זהב, יעקב בנינסון מאמן השחייה של הנבחרת, גל חמרני קפטנית נבחרת ישראל בכדור שער וזוכת מדלית ארד באליפות העולם ורז שוהם מאמן נבחרת כדור שער.

דינה בן טל-גננסיה, מנכ"לית אל על, אמרה במעמד טקס החתימה: "אנו גאים ללוות את המשלחת הפראלימפית ורואים את החיבור עם אל על כטבעי ומתבקש. בתור חברת התעופה הנושאת את דגל ישראל אנו חשים שליחות בלשמש גשר בין ישראל לעולם. 'אל על' היא אחד המותגים הישראלים המוכרים ביותר בעולם, וכך גם הספורטאים שלנו והנבחרת הפראלימפית שמסבה גאווה עצומה לכל מדינת ישראל. זוהי זכות גדולה מבחינתנו לקחת חלק קטן בהצלחתכם. בשמי ובשם אנשי אל על אני רוצה לאחל הצלחה גדולה באימונים ובמשחקים בפריז 2024".

יו"ר הוועד הפראלימפי בישראל, אלי בירנבוים ברך על ההסכם ואמר: "אני נרגש ושמח על הצטרפותה של חברת התעופה הלאומית אל-על לנבחרת החברות המסחריות, שבחרו לתת אמון במשלחת הפראלימפית של ישראל לאולימפיאדת פריז 2024. התמיכה של אל-על תאפשר לנו בוועד הפארלימפי בישראל להפנות משאבים לתמיכה נוספת בספורטאים הפראלימפיים ולא פחות חשוב, באיתור ספורטאים פראלימפים שייצגו את ישראל במשחקים הפראלימפיים בלוס אנג'לס 2028".