תנועת הריבונות בראשות נדיה מטר ויהודית קצובר הגיעה אתמול (ראשון) לבקעת הירדן וערכה במקום סיור שעסק בנושא החלת הריבונות בבקעת הירדן. ראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחייני, ברך בראיון לערוץ 7 על הסיור ואמר כי אפשר לספח את המקום כבר עכשיו, והכל תלוי בהחלטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לדברי אלחייני, "זהו צעד ראשון לקראת החלת הריבונות בכל יהודה ושמרון, וזה צעד מבורך. פגשנו בכנס שורה של אנשים שבאו לדבר בזכות החלת הריבונות, וכן הקמנו גם את השדולה למען החלת הריבונות בבקעת הירדן בראשות ח"כ דן אילוז. אני מקווה מאוד שזאת ירית הפתיחה לקראת כך שהממשלה תקבל בקרוב מאוד את ההחלטה להחיל את הריבונות על בקעת הירדן".

בהמשך דבריו מסביר אלחייני כי ההחלטה נמצאת בידיו של נתניהו. "כרגע מדובר בהחלטה של ראש הממשלה. אנחנו יודעים שראש הממשלה רוצה להחליט להביא משהו להצבעה לכנסת, הוא יודע לעשות את זה. יש לו רוב של 64 מנדטים, ואני רוצה להזכיר שוב לכולם שזאת ממשלה ימנית, ימין מלא על מלא, שהיא קמה גם בשביל להביא את הריבונות".

על הלחצים מצד ארה"ב ואירופה אומר ראש מועצת בקעת הירדן: "גם הלחצים מארה"ב וגם הלחצים מאירופה, בסופו של דבר מי שמחליט מה הם האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל, זאת ממשלת ישראל. אסור לתת לעולם להחליט עבורנו מה יהיה הביטחון, מה תהיה ארצנו, ומה הזכות שלנו על הארץ הזאת. זה רק אנחנו צריכים לקבל את ההחלטה הזאת, ויש קונצנזוס מלא על בקעת הירדן".

"למה להתמהמה. אפשר להחיל כבר עכשיו את הריבונות. כך נשמור על ארץ ישראל, נשמור על העם היהודי. כך נחסל את החזון של אלה שעדיין חושבים שמדינה פלסטינית זה משהו שאפשר לקדם", מוסיף אלחייני.

מוקדם יותר התפרסמם מכתב של ראשי רשויות מכל רחבי הארץ שקוראים לנתניהו ולנשיא הרצוג להוביל להסכמות בנושא הרפורמה המשפטית. אלחייני שחתם על המכתב אומר: "אני חושב שיש קונצנזוס ארצי בנושא של ההידברות, זה חשוב לחברה הישראלית, זה חשוב לכל אזרח ואזרח. גם אם היו טעויות בעבר זה לא אומר שצריך לחזור עליהם".

"יכול להיות שיש מי שמפגין שרוצה בהפלת נתניהו, אבל אנחנו ראשי המועצות, השלטון המקומי ועוד שורה של אנשי מל"ל ואנשי צבא שהם לא בהכרח מהשמאל, קוראים להידברות ולהגיע להסכמה. שמדברים על הסכמה אז הכוונה היא שכולם תמימי דעים שצריך לעשות שינויים במערכת, אבל בואו נעשה את זה בצורה מושכלת, נשמור על אחדות העם. נעשה את זה בצורה שאנחנו יושבים ומסכימים אחד עם השני ולא מסיתים. מה שקורה היום, ממש לא בריא לעם היהודי", מסכם ראש המועצה האזורית בקעת הירדן, דוד אלחייני.