בגן הפעמון בירושלים נערכת הערב (מוצאי שבת) הפגנה של ''הימין האחראי'', בקריאה לקיים הידברות על הרפורמה במערכת המשפט.

בהפגנה לוקחים חלק שר התקשורת לשעבר ד"ר יועז הנדל שיזם את האירוע יחד עם יורם כהן ראש השב"כ לשעבר, פנחס ולרשטיין מראשי גוש אמונים, הרב ירמי סטביסקי, הרב אהד טהרלב, אשת התקשורת אמילי עמרוסי, חה"כ לשעבר ניר אורבך ועוד רבנים ואישי ציבור.

המארגנים אמרו כי מדובר ב''הפגנת החירום למען איחוי הקרע בעם, קריאה להידברות ולקבלת מתווה הנשיא - על מנת למנוע מלחמת אחים''.

פנחס ולרשטיין מראשי גוש אמונים ומועצת יש"ע קרא ליו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ: "הפחד בשמאל הוא לא מהרפורמה אלא מעתידה של המדינה וכמדינה אנחנו צריכים את כל חלקי העם. לחלק מהמנהיגים יש אינטרס במהומות ולכן אני קורא לגנץ תהיה המבוגר האחראי. תתחיל לדבר עם הקואליציה ונדאג שיפסיקו את המהלכים. אנחנו מאחוריך"

השר לשעבר ד"ר יועז הנדל יוזם ההפגנה אמר "אני עומד כאן היום לפניכם כדי להתריע ולשנות את הכיוון אליו אנחנו דוהרים. לא איכפת לי מי אשם. איכפת לי שהמדינה שאני כל כך אוהב, הנס הגדול הזה שנקרא מדינת ישראל, לא יתפוגג. הרפורמה המשפטית, שבעיני היא בהחלט נדרשת, לא שווה דבר אם לא תהיה מדינת ישראל. אין ארץ ישראל ללא עם ישראל. צריך לשמור על הדמוקרטיה הישראלית כמו ששומרים על ארץ ישראל ועל שלמות העם כמו על שלמות הארץ. אין אפשרות אחרת. אנחנו פה להעביר מסר, שאין לאף אחד, אבל אף אחד, מנדט לקרוע את העם".

הרב יעקב מדן אמר בהפגנת הימין בירושלים, "אני מציבור המתנחלים שחש את עצמו נרדף עצמו ע"י בית המשפט לא מעט. לפני 18 שנה שהיינו זקוקים כמיעוט חלש מול ממשלה חזקה הוא לא עזר. אני תומך ברפורמה. דעותיי חלוקות על יורם כהן שנינו תחת אלונקה אחת. הגעתי להסכם עם פרופ' גביזון מהשמאל ואני ימני מתנחל דתי כי ידענו ששנינו בני עם אחד. הרפורמה טובה מאוד וניתן לשבת עם הצד שני ונגיע יחד להסכם".

ראש השב"כ לשעבר יורם כהן התבטא בהפגנה נגד הרפורמה המוצעת, "בהיעדר חוקה במדינת ישראל, בית המשפט העליון הוא המבצר היחידי, המגן על זכויותיהם של אזרחי המדינה, מפני החלטות פוגעניות של הרשות המחוקקת והרשות המבצעת. הרפורמה, היה ויתממשו כל מרכיביה, תהפוך את ישראל מ'דינה דמוקרטית' למדינה שאינה כזו, ותפגע קשות באופייה של מדינתינו".

הרב אהד טהרלב אמר לערוץ 7 בהפגנת הימין בירושלים, "באתי לכאן כדי לזעוק את הזעקה של האחדות. אין דבר יותר מסוכן מהצב ועכשיו ולכן חייבים לעשות הכל כדי לשבת ולהקשיב. דווקא אנחנו הציבור הימני שסבלנו מהטראומה של התנתקות ולכן צריכים לעצור את התנתקות של עם ישראל ולשבת עד שיעלה עשן לבן.

אני אומר גם ללוין וגם ללפיד לכל אחד מהם יש על מה לוותר אפילו שווה לעצור את הרפורמה כי שום דבר לא שווה שיהיה קרע בעם ישראל רק אחדות בעם ישראל. כאדם דתי השכינה לא תשרה פה. לא יהיה למי להכיל את הרפורמה אם לא נשב ונדבר.

אני לא מאמין שהמטרה שלהם להוריד את נתניהו ושלטון הימין צריך להקשיב לזעקת ההמונים. זעקה כזאת שחוצה מגזרים היא לא קשורה לימין או שמאל. היו כאן הערב אנשים שבעד הרפורמה המשפטית. צריך לעצור הרי במילא הימין בשלטון וגם לשמאל אין מה להפסיד. צריך לשבת ולדבר עד שיצא עשן לבן".