השר לשעבר יועז הנדל, ממובילי הפגנת הימין אמש (מוצאי שבת) שקראה להידברות בנוגע לרפורמה במערכת המשפט אומר לערוץ 7 כי הגיע הזמן שמצד הציבור הימני יישמעו קולות שקוראים לרגיעה ולשיח.

"באנו להשמיע קול שאומר שצריך לעצור את הרכבת של הטירוף הזו שדוהרת להתפרקות ולא מעניין אותי מי אשם. יש את מתווה הנשיא - זה סולם מצויין לרדת מהעץ - ואנחנו נדאג שזה יקרה", דברי הנדל.

אשת התקשורת אמילי עמרוסי שנשאה דברים בהפגנה מוסיפה, "דרושים שינויים ותיקונים במערכת המשפט ונדרשת הרפורמה של שמחה רוטמן אבל לא במחיר הפגיעה בכולנו כעם".

לדבריה, "הייתי בהרבה הפגנות שבהן הושתקתי והרגשתי שקולי לא נשמע. בזמן ההתנתקות ישבתי יחד עם ראשי מועצת יש"ע והתחננו בפניו שיביע עמדה, אנחנו דפקנו על דלתות של בית המשפט העליון ולא קיבלנו מענה, צעקנו והתקשורת התעלמה מאיתנו. היינו בצד שהתעלמו ממנו ואנחנו בצד החזק של הנעת המציאות. חובה עלינו לנהוג באצילות ולא כמו שהתנהגו אלינו".

"יש שלושה אחוזים בערך בעם שלנו שמעוניינים במלחמה, בהגעה לנקודת מחלוקת, ירייה אפילו. שומעים את זה משני הצדדים. אבל יש 97% שלא מעוניינים במלחמה אלא מעוניינים לחיות עם האחים שיש לנו המון מן המשותף איתם", היא מציינת.

הרב אוהד טהרלב, ראש מדרשת לינדנבאום, אומר שללא הידברות יש סכנה שיתרחש מה שהוא מכנה "התנתקות של עם ישראל".

"דווקא אנחנו כציבור ימני שחווה את הטראומה של ההתנתקות ויודע מה זה חייבים לעצור את ההתנתקות של עם ישראל ולשבת ולשוחח עד שיעלה עשן לבן. צריך אפילו לעצור את הרפורמה כי שום דבר לא שווה קרע בעם ישראל. השכינה לא תשרה פה ולא יהיה על מי להחיל את הרפורמה אם לא נשב ונדבר. צריך להקשיב לזעקת ההמונים ואני לא מאמין שזעקה כזו שחוצה מגזרים לא תשפיע", הוא מסכם.