השר ניר ברקת
השר ניר ברקתצילום: חיים טוויטו

נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון והכלכלנית הראשית במשרד האוצר שירה גרינברג הזהירו את חברי הממשלה מההשלכות של הרפורמה המשפטית על הכלכלה הישראלית בדיון על העברת תקציב המדינה..

בישיבת הממשלה שנערכה היום שאל שר הכלכלה ניר ברקת האם האזהרות שראשי ההייטק והכלכלה העלו בפניו על פגיעה בכלכלה נכונים.

על פי דיווח בכאן חדשות, גרינברג השיבה: "זה עלול להתחיל ככדור שלג ולפגוע בצורה קשה בכלכלה". הנגיד הוסיף כי "זה עלול להתחיל ביום אחד ולייצר פגיעה קשה מאוד בכלכלה הישראלית שיהיה קשה מאוד לעצור".

בחדשות 12 דווח כי הנגיד טען בישיבה כי "יכול לפרוץ משבר ברגע". שר האוצר סמוטריץ' הוסיף: "אנחנו צריכים להיערך לתרחיש שזה קצת יתפתח לכיוונים שליליים ותהיה ירידה בהכנסות (המדינה), ולכן צריכים להיות אחראיים עם התקציב".

גרינברג הוסיפה בדיון ואמרה: "אנחנו לא יודעים כמה זה יפגע במשק, אבל זה עלול להתגלגל כמו כדור שלג. היום ההייטק הוא חלק משמעותי מהייצוא, ועלולה להיות סכנה משמעותית".

"אנשי עסקים בכירים הזהירו אותי: 'אתם יכולים לגרוס את התקציב, כי במילא לא יהיה לכם כסף לממש אותו. הכלכלה הישראלית הולכת להתרסקות'", אמר ברקת. הוא הוסיף: "אני נפגש עם אנשי ההייטק והם מודאגים מאוד. אנחנו תומכים ברפורמה, אבל יש סיכונים. אם נצטייר בצד השני כאילו הגזמנו - יש בזה סיכון גדול; הם חרדים. כשיושבים למשא ומתן בין הצדדים צריך להבין שיש אחריות בקצה, וגם אם לא נקבל את כל תאוותנו בידנו - זה לא נורא".