זירת הפיגוע בחווארה
זירת הפיגוע בחווארהצילום: דוברות זק"א

סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון יוצא במתקפה חריפה נגד הממשלה בעקבות הפיגוע הקשה בחווארה בו נרצחו שני האחים הלל ויגל יניב הי"ד.

"הנס שקרה לפני יומיים לא קרה היום. באותה נקודה שבה נפצעה ילדה מזריקת אבן, נרצחו לפני שעה שני תושבי השומרון חפים מפשע", כתב בן ציון בחשבון הפייסבוק שלו.

בהמשך הוא הצהיר כי "את הכפר חווארה צריך למחוק, המקום הזה הוא קן טרור והענישה צריכה להיות כלפי כולם".

"מספיק עם דיבורים יפי נפש על בניה וחיזוק ההתיישבות", הוא פנה לחברי הממשלה ואמר כי "הגיע הזמן שמדינת ישראל תשיב את ההרתעה שמזמן איבדנו. הדם של ילדינו שפוך שם על הכביש בחווארה ואין מקום לרחמים".

שר האוצר וחבר הקבינט מדיני בטחוני בצלאל סמוטריץ׳ הגיב לפיגוע הקשה וכתב: "הלב נקרע מצער על הרצח האכזרי של האחים הלל ויגל יניב הי"ד מהישוב הר ברכה בפיגוע הטרור בחווארה. אני עצמי עברתי שם דקות ספורות לפני הפיגוע, וכל יום עוברים שם אלפים רבים של יהודים בדרכים. כל יהודי הוא מטרה עבור אותם מחבלים צמאי דם".

"אני קורא לראש הממשלה להחזיר את המשלחת הישראלית מעקבה לאלתר. 'רגיעה' תושג רק כאשר צה"ל יכה בערי הטרור ומחולליו ללא רחם, בטנקים ובמסוקים, באופן שישדר שבעל הבית השתגע ויוציא להם את החשק לפגוע בנו. נדרוש כינוס מיידי של הקבינט לקבלת החלטות".

בפיגוע הירי בחווארה נרצחו כאמור, הלל מנחם ויגל יעקב יניב הי"ד, שני אחים תושבי הר ברכה. הלל ויגל למדו בישיבות ההסדר בקריית שמונה וגבעת אולגה, ונרצחו בדרך חזרה מביתם לישיבותיהם.

הלל, תלמיד ישיבת ההסדר בקרית שמונה, סיים בימים אלה ממש שירות צבאי בחיל הים, ואף הוענק לו לאחרונה תואר מצטיין קורס. בימים אלה חזר מהשירות בצבא לפרק הלימוד הנוסף במסגרת מסלול ההסדר.

יגל אחיו, תלמיד ישיבת ההסדר בגבעת אולגה התגייס אף הוא למסלול ההסדר וסייע בתחילת השנה בהקמת שלוחת הישיבה בטירת הכרמל. בימים אלו אמור היה להתחיל את ההליכים לקראת גיוסו לשירות קרבי בצה"ל.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שהגיע לזירת הפיגוע, ואמר: "אני דורש מהממשלה - תהפכו כבר את השולחן, אתם לא יכולים להמשיך במדיניות הממשלה הקודמת שהפקירה את הביטחון ולצפות לתוצאות אחרות מול אבו מאזן וחבר המחבלים שלו.

''אני דורש מראש הממשלה, שר הביטחון וכל השרים להחזיר את המשלחת משיחות הסרק בעקבה. די ל'מחוות ביטחוניות' כשהדם היהודי נשפך כאן בחווארה, בירושלים ובכל מקום. צריך לצאת למבצע כנגד הטרור'', הוסיף דגן.