כוחות הביטחון פועלים הבוקר (שני) לפנות את העולים ליישוב אביתר שהגיעו אמש בהמוניהם למקום לאחר הפיגוע בכפר חווארה שבו נרצחו הלל ויגל יניב הי"ד.

אמש ניסו הכוחות לפנות את המאות העולים אך משראו שהמהלך אינו צולח בידם עזבו את המקום ושבו כאמור הבוקר בכוחות מתוגברים והחלו לפעול להוצאת כל המתיישבים ששהו במקום - ביניהם גם דניאלה וייס - יו"ר תנועת נחלה.

ח"כ צבי סוכות ששהה הלילה בישוב אביתר אמר כי "המענה הנכון לטרור הוא בנייה והתיישבות, זה מה שירתיע את המחבלים השפלים וכך אנחנו צריכים להגיב - כולל חזרה מלאה לישוב אביתר עוד היום".

תחיה חיים תושבת אביתר סיפרה מדוע עלתה למקום. "אחרי הבשורות הקשות היום בשומרון, לא יכולנו להמשיך בשגרת חיינו והדבר המתבקש הוא לחזור לאביתר. חזרנו לאביתר כפי שהתחייבו בפנינו כל מפלגות הקואליציה".

"ממשלת ישראל צריכה להילחם בטרור ביד קשה, ובמקביל - לחזור להקים עשרות יישובים באופן מיידי בכל מרחבי ארץ ישראל", הוסיפה.

דניאלה וייס יו"ר תנועת נחלה אמרה: "המשפחות והישיבה המתינו למעלה משנה לחזור לאביתר. המציאות בה ממשלת ישראל מאפשרת לרשות ביד אחת להשתלט על אדמות הלאום וביד השנייה לרצוח בנו לא יכולה להתקבל על הדעת. הגיע הזמן שממשלת 'ימין על מלא' תבנה מאות ישובים חדשים ביהודה ושומרון. המרחבים קוראים לציבור".

העולים ליישוב הזכירו לשר הביטחון יואב גלנט כי לאחר חתימת ההסכם בין הממשלה לתושבי אביתר לפני שנתיים כתב: "הקמת ישיבת ההסדר במקום תבטיח את חידוש היישוב בעתיד, ואת ביטחון הציר החיוני מתל אביב לבקעת הירדן".

התושבים קראו לגלנט: "כעת זה במשמרת שלך, הגיע הזמן לראות מעשים. קיים את הבטחת הממשלה והורה לכוחות הביטחון להרפות מחלוצי ההתיישבות שעלו הערב לאביתר".