דורון אלמוג, שלומית גרייבסקי ומשה בר סימן טוב
דורון אלמוג, שלומית גרייבסקי ומשה בר סימן טובצילום: שלומי כהן

בטקס מרגש חנכו מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ויו"ר עדי נגב-נחלת ערן והסוכנות היהודית דורון אלמוג את יחידת המונשמים החדשה במרכז "עדי ירושלים".

היחידה החדשה הינה בשורה לאלו הזקוקים לשירותה. היא מאפשרת מענה לתינוקות וילדים הזקוקים לתמיכה נשימתית במהלך כל היום ומעניקה למטופלים אלו אפשרות לחיות חיים מלאים ושיקומיים לצד הנשמה.

באירוע החנוכה השתתפו בכירים ממשרדי הבריאות, הרווחה והחינוך, מנהלי קופות חולים, חברי הנהלת "עדי", ידידים ואישי ציבור. מיד לאחר גזירת הסרט האדום מהמחלקה החדשה פנו האורחים לראות מקרוב את הפעילות של הילדים המונשמים בכיתות וכיצד הם משולבים במערך החינוך והפעילויות בכלל בעדי ירושלים.

אלישבע, אימה של מטופלת המאושפזת ביחידה, דיברה בדמעות על כמה מרכז "עדי ירושלים" הינו בית, לא רק עבור בתה, אלא כזה המחבק את המשפחה כולה: "זה מקום שהוא בית אמיתי. אמנם ביתי חולה, אבל ב'עדי' יש תקווה. למקסם כל יום ויום עד תום, מלא באופטימיות. לא משנה מה יהיה בעתיד. שההווה יהיה הכי משמעותי שאפשר".

מנהל יחידת המונשמים החדשה הינו ד"ר לאון ג'וזף מבית החולים "שערי צדק", ולצידו צוות סיעודי, אנשי מקצועות הבריאות, מטפלים סיעודיים ועוד. היחידה כוללת את הציוד והמכשור הרפואי החדשני ביותר הקיים בתחום. בהמשך, צפויה להתרחב ולהגדיל את היצע השירותים למספר רב יותר של מטופלים הנזקקים אליהם.

יחידת המונשמים החדשה ב'עדי ירושלים' מצטרפת למגוון השירותים הקיימים הניתנים במרכז, הכוללים מגורים, מעון יום שיקומי, בית ספר וגן לחינוך מיוחד, יחידה להתפתחות הילד ועוד, בריכה טיפולית ועוד. המאושפזים ישולבו במגוון הפעילויות במרכז תוך מתן דגש על רמה מקצועית גבוהה ושותפות מלאה עם המשפחות.

מנכ"לית עדי ירושלים שלומית גרייבסקי: "תודה על השותפות היום, ולאורך הדרך, באמונה ובצעידה יחד, למען ילדי וצעירי 'עדי ירושלים', בהתפתחות מתמדת ובמתן מענה לצרכים הייחודיים והמשתנים עבורם ועבור בני משפחותיהם. תודה שלקחתם חלק ביום חשוב ומרגש עבורנו - אירוע פתיחת יחידת המונשמים. תודה על היותכם חלק משמעותי בהגשמת החזון של מרכז 'עדי ירושלים', הענקת בית לחיים עבור הגרים בו, ומתן מענה לכל אדם בכל מצב בביתו".

יו"ר עדי נגב-נחלת ערן והסוכנות היהודית דורון אלמוג דיבר על המחויבות של החברה לחלשים בתוכה ואמר: "בעדי ירושלים ישנו צוות מסור, מקצועי, שהודות לו הגיע המרכז לרמות ההצלחה שלו. חברה נמדדת במענה שלה לחוליה החלשה בה, בלי הטיפול בחוליה החלשה בחברה הישראלית אנחנו לא יכולים להיות מוגדרים כחברה. כמו שלא עוזבים פצוע בקרב, יש לנו אחריות כלפי אלה שזקוקים לנו".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, דיבר על התקופה הלא פשוטה בה אנו נמצאים במדינה ושיבח את מערכת הבריאות: "אני שמח לומר שכל מחלוקת לא הגיע למחלקות בתי החולים. תראו כמה חסד, אהבת חינם וערבות הדדית בכל מחלקות בבית חולים. מפה יצא הריפוי לעם שלנו. פתיחת מחלקה חדשה עם מקבץ אנשים מאירים זהו סממן של תחילתו של הריפוי".

עוד ציין מנכ"ל משרד הבריאות את האחדות בה פעלו מחלקת הרווחה, החינוך והבריאות למען פתיחתה של היחידה החדשה והחיונית: "הלוואי שתמיד נעבוד כך. כל אזרח בישראל זקוק למגוון השירותים וכמה נפלא אם נגיש את השירותים במאוחד".