דביר דימרי וספרו החדש
דביר דימרי וספרו החדשצילום: יח"צ

דביר דמרי, מחבר הספר "יותר נדל"ן משכל" משתף את סיפורם של משקיעים שפגש.

והשבוע בפינתנו: דביר משתף בתובנות מפגישתו עם דמות מוכרת מהפוליטיקה הישראלית ועם אימו ומדגיש את המסר החשוב "אסטרטגיה תמיד קודמת לטקטיקה".

חורף אחד נפגשתי עם אהוד, דמות מוכרת בפוליטיקה הישראלית. אהוד הגיע עם אימו, ושניהם חיפשו מקום להשקיע בו את כספם. לאהוד היו שלוש מאות חמישים אלף שקלים להשקעה, ולאימו – כשלושה מיליון שקלים.

לאחר שיחת חולין על התנהלות הממשלה בתקופת הקורונה והשוואה להתמודדות הכושלת בארצות הברית של אמריקה, נכנסנו לעניינים. סיפרתי לו על הפרויקטים שכעת בביצוע מתקדם. בין היתר סיפרתי על קבוצת משקיעים שרכשה איתנו קרקע באחת השכונות בירושלים, וכיום נבנה במקום בניין גדול ויפה.

אחרי שעה קלה ושיחה מעניינת שאלתי את האמא – "למה את רוצה להשקיע? הכסף שלך עובד בתשואה נמוכה וסיכון אפסי, לך ולבעלך הרופא יש הכנסות סדורות, הילדים מסודרים. נראה שאת ארבעים השנים שנותרו לכם לחיות תחיו יפה גם בלי למנף נכסים ולסכן חלק מהכסף שעבורו עבדתם במשך שנים ארוכות".

האמא כמעט פרצה בבכי. "תודה", היא אמרה. "לא ישנתי כל הלילה. הילדים ממש חשבו שכדאי לנו להשקיע. כדי שיהיה. מי יודע מה צופן העתיד. ממש רבתי עם בעלי אחרי עשרים שנה שזה לא קרה".

"אסטרטגיה תמיד קודמת לטקטיקה", אמרתי לה. "אף אחד לא יודע מה צופן העתיד, מה שאומר שחשוב יותר לחיות נכון את ההווה. אם אין אסטרטגיית השקעות חדה וברורה, שום טקטיקה טובה לא תוביל אותנו לשום מקום, ואם אין סיבה אמיתית – לא בטוח שנכון להשקיע. בהשקעות אפשר להפסיד את הכסף כולו, והכסף הוא אמצעי לחיות באמצעותו את החיים שלנו – לא המטרה. אולי פשוט עדיף לך להשקיע את הכסף במסלול סולידי, כמו פיקדון צמוד למדד בבנק, אג"ח ממשלתי או משהו דומה".

ההמלצה שלי לאהוד, אגב, הייתה שונה – אהוד נכנס לפרויקט יזמי במרכז העיר ירושלים. פרויקט בסיכון גבוה, עם פוטנציאל השבחה משמעותי.

זהו פרק מתוך הספר "יותר נדל"ן משכל", ספרו של דביר דמרי, יזם נדל"ן ובעל קרנות השקעה בנדל"ן.

בספר תפגשו סיפורים על אנשים עם משכורת נמוכה ונכסים מניבים בשווי מיליוני שקלים. תראו דוגמאות לתכנון פיננסי מותאם לצרכים שלכם, תשמעו את כל הסודות מהצד השני של השולחן, ותלמדו לא רק מאיפה משיגים את הכסף, אלא גם איך גורמים לו לעבוד בשבילכם בלי לאבד אותו.

זהו ספר חובה לכל מי שרוצה לשפר את המצב הפיננסי שלו!

להזמנת הספר לחצו כאן:

להצטרפות למועדון "יותר נדל"ן משכל" ולקבלת תכני ועדכוני נדל"ן איכותיים - לחצו כאן והצטרפו חינם