שחרית בזירת הפיגוע
שחרית בזירת הפיגועצילום: ראש יהודי

עשרות חברי קהילת "ראש יהודי" בתל אביב השתתפו בתפילת ''שחרית'' הבוקר (שישי) בזירת הפיגוע ברחוב דיזנגוף פינת בן גוריון.

במקום תיערך תפילה לרפואת פצועי הפיגוע. ישראל זעירא מ"ראש יהודי" אמר: "יצאנו מבית הכנסת כדי להביע אהבה, אחדות ועוצמה שאנחנו רוצים לשדר לעם ישראל. האויבים שלנו לא מבינים שהוויכוחים הפוליטיים הם ויכוחים בתוך המשפחה. אנחנו ננצח".

צילום: ליאור ברקוביץ

בפיגוע אמש בדיזנגוף נפצעו שלושה בני אדם שפונו על ידי צוותי מד"א לבית החולים איכילוב בתל אביב. בית החולים עדכן הבוקר כי ממשיך להיות קשה מאוד מצבם של שני הפצועים מהפיגוע. אחד מהפצועים - אור אשכר, בן 32, שנורה בחלק גופו העליון מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי כשהוא בסכנת חיים, והשני ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי. שניהם מורדמים ומונשמים. פצוע שלישי במצב קל עד בינוני מאושפז במחלקה לכירורגיה פלסטית.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל הגיע למסעדה ופתח באש ככל הנראה באקדח לעבר המבלים. על פי אחד הדיווחים המחבל נתקל במעצור בנשקו ושני לוחמים שהיו ברחוב חיסלו אותו.

אור אשכר
אור אשכרצילום: איכילוב

תושב רמלה העוסק בהסעת שוהים בלתי חוקיים, אשר חשוד בהסעת המחבל לפיגוע בתל אביב, הסגיר את עצמו לידי המשטרה במהלך הלילה. גם תושב כסייפה החשוד במעורבות בהסעה הסגיר את עצמו. החשודים יובאו לדיון בבית משפט השלום בת"א.

כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו במהלך הלילה בכפר נעלין, בביתו של המחבל מועתז חוואג'ה שביצע אמש את הפיגוע בתל אביב. במהלך הפעילות עצרו כוחות הביטחון את אביו של המחבל וקרוב משפחה נוסף, והעבירו אותם לחקירת שב"כ. פורעים יידו אבנים והשליכו מטענים ועשרות בקבוקי תבערה לעבר הכוחות שהגיבו בירי רוגר. שני מחבלים פלסטינים נפצעו מירי כוחותינו.

במהלך הפעילות מפו כוחות צה"ל את ביתו של המחבל לקראת הריסתו הצפויה.

בפיגוע אמש ברחוב דיזנגוף נפצעו שלושה בני אדם שפונו על ידי צוותי מד"א לבית החולים איכילוב בתל אביב.

בית החולים עדכן הבוקר כי ממשיך להיות קשה מאוד מצבם של שני הפצועים מהפיגוע . אחד מהפצועים בן 32 שנורה בחלק גופו העליון מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי כשהוא בסכנת חיים, והשני ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי. שניהם מורדמים ומונשמים. פצוע שלישי במצב קל עד בינוני מאושפז במחלקה לכירורגיה פלסטית.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל הגיע למסעדה ופתח באש ככל הנראה באקדח לעבר המבלים. על פי אחד הדיווחים המחבל נתקל במעצור בנשקו ושני לוחמים שהיו ברחוב חיסלו אותו.

בצה"ל ציינו כי לוחם מגלן שמתגורר מעל זירת הפיגוע, עלה על מדים ורץ עם הנשק לזירה כשהוא מנהל מרדף אחרי המחבל ופוגע בו. מפקד צוות נוסף ממגלן שמתגורר באזור השתתף גם הוא בנטרול המחבל.

חוואג'ה הוא מחבל המשוייך לארגון חמאס שישב בכלא הישראלי פעמיים על עבירות הקשורות לשימוש באמצעי לחימה. שעות לפני שביצע את הפיגוע הוא תועד בקריאה לג'יהאד וייחל למות כשאהיד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שקיבל את ההודעה על הפיגוע בעת ביקורו ברומא אמר: "אנחנו מחזקים את פעולת כוחות המשטרה וכוחות הביטחון נגד הטרוריסטים, גם בערב הזה ובכל מקום. לא ירפו כהוא זה את הנחישות שלנו להמשיך לבנות את ארצנו, לנטוע שורשים עמוקים במולדתנו ולהבטיח את עתידנו המשותף".