הרב אחיה בן פזי
הרב אחיה בן פזיצילום: ברוך גרינברג

הרב אחיה בן פזי, רב היישוב עפרה ומחברי מערכת 'אסיף' מספר ל'ערוץ 7' על מהותו של כנס 'אסופות' השלישי - הכנס הגדול של ישיבות הציונות הדתית שיתקיים ביום חמישי הקרוב בישיבת כרם ביבנה.

"עשרות ישיבות, אלפי תלמידים ואברכים, ועשרות רבות של רבנים במקום אחד. מה עושים? פשוט לומדים תורה ביחד. שמחים בתורה ומציינים את סיום זמן חורף בהתעלות ובהתרגשות ומתוך שייכות לתורה גדולה שצומחת בבתי המדרש שבכל הארץ", מספר הרב בן פזי.

כיצד יושבים יחד תלמידים מישיבות מסגנונות שונים ואף לעתים מנוגדים זה לזה? הרב בן פזי משיב כי זהו בדיוק עניינו של הכנס: "תלמידים שסיכוי נמוך ביותר שהיו שומעים את שיעורו של ראש הישיבה ההוא, ורבנים שמכירים את השם של הרב המקביל להם רק מקריאת מאמר תורני שכתב וחלקו עליו בתקיפות, יושבים זה לצד זה ללמוד. בסופו של דבר התורה היא תורת חיים, יש לנו בית מדרש אחד גדול שהוא עץ חיים, וכל ישיבה וישיבה היא ענף שיוצא מאותו הגזע, ויונק מאותם השורשים".

"כל הכבוד לראשי ישיבת כרם ביבנה שאימצו את הרעיון ולקחו אותו בענק, ולכל ראשי הישיבות המשתתפות על ההיענות. אפשר כמובן להצטרף לכנס. תלמידים נרשמים דרך הישיבה, ובוגרים ואוהבי תורה בכלל יכולים להירשם דרך טיקצ'אק", הוא מסכם.

לחצו כאן להרשמה לכנס אסופות