יפה בן דויד
יפה בן דוידצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד הכריזה היום (א') על סכסוך עבודה בנושא הסכם שכר למורי האולפנים.

בן דויד אמרה כי "אם נציגי האוצר לא יישבו איתנו ועם נציגי משרד החינוך באופן מיידי למו"מ רציני בנושא הסכם השכר של מורי האולפנים, נאלץ לנקוט בכל האמצעים הארגוניים העומדים לרשותנו, לרבות שביתה''.

נושא שכר עובדי ההוראה באולפנים עלה על שולחן הדיונים במסגרת המו"מ על ההסכם שכר האחרון. משרד האוצר הציע כי עובדי ההוראה באולפנים יקבלו תוספת של 500 ₪ והנושא יעוגן בהסכם שכר של 2022 שתוקפו מסתיים בדצמבר 2026.

הסתדרות המורים יחד עם משרד החינוך התנגדו לכך ודרשו להחריג את האולפנים מהסכם השכר האחרון, ולהוריד מסדר היום את הצעת משרד האוצר, שלטענת הסתדרות המורים לא נתנה מענה ראוי לשכר עובדי ההוראה באולפנים, שהוא נמוך באופן מיוחד.

בסופו של דבר, בשל מאפייניה הייחודים של עבודת מורי האולפנים, הוסכם להחריג אותם מן ההסכם מתוך כוונה ברורה של כל הגורמים שישבו לשולחן המו"מ, כי מיד לאחר החתימה על הסכם 2022 יש לפתוח במו"מ לשיפור תנאי העסקתם של עובדי הוראה אלו ולהתאים את שכרם ליתר עובדי ההוראה בשירות המדינה.

בן דויד אמרה כי "אדישותה של המדינה לאוכלוסיית עובדי ההוראה באולפנים גורמת לנטישה של עובדי הוראה את העבודה באולפנים, לשפל חסר תקדים ביכולת לגייס כוח אדם למשרות הוראה באולפנים, לפגיעה אנושה בקליטת העולים והכל לאור תנאי העסקה מבישים. פניתי מספר פעמים למשרד האוצר ע"מ לקיים מו"מ רציני, אך לצערי אנחנו נתקלים בסחבת מבישה שלא ניתן לה להיגרר. אם צריך נכריז על השבתה".