אבי בניהו
אבי בניהוערוץ 7

תא"ל (במיל.) אבי בניהו, לשעבר דובר צה"ל ומפקד גל"צ מגבה את שר הביטחון יואב גלנט בדרישתו לעצירת חקיקת הרפורמה המשפטית - למרות שדרישה זו הובילה לפיטריו.

"שרי ביטחון אינם כשאר השרים בממשלה. יש להם על הכתפיים את ביטחונה של ישראל, ודבר זה ממשיל אותם לאהרון הכהן מאחורי הפרוכת ביום כיפור - אבל בעבודה יומיומית. גלנט הבין כי רוח מפקדים איתנה במערכת הביטחון בכלל ובצה"ל בפרט קריטית לעמידה באתגרי הביטחון למולם ישראל ניצבת. לכן הוא נקט בצעד הזה שהיה ראוי ונכון", אומר בניהו לערוץ 7.

הוא מזכיר כי לאורך שנות שלטון נתניהו, מרבית שרי הביטחון שלו שנאלצו לקבל החלטה בסיטואציה פוליטית וחשבו על הביטחון התנגשו עם ראש הממשלה. לדבריו, כך היה עם איציק מרדכי, בוגי יעלון וכעת יואב גלנט מצרף לרשימה זו.

לדברי בניהו גלנט לא פגע בבוחרי הליכוד בקריאתו לעצירת הרפורמה. "הוא לא שיקר אותם משום שהם לא בחרו ברפורמה הזו. גלנט קרא לעצירה ואמר שיש לעשות הכל בהסכמה. הוא לא חשש מההשלכות".

בניהו מודה כי אינו יודע כיצד יסתיים המצב הנוכחי אך הוא קורא לראש הממשלה להקפיא את החקיקה עד לאחר יום העצמאות כדי שאפשר יהיה לייצר רפורמה מוסכמת, כלשונו.

בניהו מודה כי הוא מצדד בעריכת רפורמה במערכת המשפט, אך זו הנוכחית חוטאת למטרתה. "אינני מבין כיצד חוקים כמו 'חוק דרעי' או 'חוק המתנות' וביטול 'חוק ההתנתקות' בצפון השומרון קשורים לתיקונים הנדרשים במערכת המשפט. כל אלה רק מעצבנים את האמריקנים והירדנים ואינם קשורים לרפורמה".