נתניהו וגנץ
נתניהו וגנץצילום: אלעד מלכה

טוביה סמוטריץ', אחיו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ', התייחס הבוקר (שלישי) בחשבון הטוויטר שלו לעצירת החקיקה המשפטית.

"את הרפורמה כרגע צריך לקבור. זה המצב. בחיים צריך לדעת לחתוך הפסדים. כל הגעה לבית הנשיא להדברות מגובה הברכיים רק תגדיל את ההפסד. את הקרע שנוצר יקח זמן רב אם בכלל אפשר יהיה לרפא, ובכל אופן הידברות עכשיו לא תועיל במאום. היא רק תעצים את התסכול בצד שלנו ובהתאמה את תיאבונו של הצד השני", צייץ בטוויטר.

סמוטריץ' הסביר את הציוץ וכתב: "כניסה להידברות אצל הנשיא זו מלכודת גנץ, שלא לדבר על לפיד, לא בא להדברות אלא לקחת את השלל הם לא יוכלו לחזור אל המחאה עם פחות מחוקה או לכל הפחות מתווה אחר שישליט עלינו את הדמוקרטיה המהותית בניצוח בג"צ אנחנו לא נוכל להסכים לזה והמחאה תחזור לשרוף את המדינה רק הפעם הפוך - עד שנסכים", טען.

מסקרי מנדטים ששודרו אמש בערוצים קשת 12 וכאן 11 אחרי שנתניהו הודיע על השהיית החקיקה עולה כי בשני הסקרים, גוש הימין מאבד מכוחו, ומפלגת המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ מזנקת.

בסקר של חדשות 12 העבודה יורדת אל מתחת לאחוז החסימה, ומרצ זוכה לחמישה מנדטים; בסקר של התאגיד, העבודה ומרצ מקבלות כל אחת ארבעה מנדטים.

המחנה הממלכתי בראשות גנץ מזנקת ל-23 מנדטים, בעוד מפלגת הליכוד צונחת מ-32 מנדטים היום ל-25 מנדטים, לפי הסקר. יש עתיד והציונות הדתית-עוצמה יהודית גם חוות ירידה במספר המנדטים, שעומד לפי הסקר על 22 ו-12, בהתאמה. לפי הסקר גוש נתניהו, שמונה כיום 64 מנדטים, עומד בסקר על 54 מנדטים בלבד.