השר יואב בן צור
השר יואב בן צורצילום: דוברות

השר יואב בן צור השתתף היום (רביעי) בכנס הארצי של לשכת רואי החשבון והתייחס למחלוקות סביב הרפורמה המערכת המשפט.

"המפגינים נגד הרפורמה הם אחים שלי ואני אוהב אותם. אחים לא תמיד דומים, אחים לא תמיד מסכימים, אבל הם אחים בקשר דם. זה לא משנה מה דעותיהם או מעשיהם", הצהיר בן צור.

הוא הוסיף "כמדינה מתוקנת לא נקבל מציאות של אנרכיה ושבירת כלים, מותר לנו לחלוק, מותר להתווכח, אבל אסור לשנוא, הרי כולנו יודעים שלסלע המחלוקת ימצא פתרון המוסכם על חלקי העם, אבל לשנאה אין פתרון והיא תלווה אותנו עוד תקופה ארוכה".

לדבריו, "מחנה הימין השהה את חקיקת הרפורמה, מתוך חוזקה ומנהיגות ולא מתוך רפיסות או כניעה לאנרכיה. הרפורמה המשפטית היא נחוצה לעתידה הדמוקרטי של ישראל ונעביר אותה בהמשך בצורה מאוזנת המקובלת על כל חלקי העם.

בימים אלו פנינו להידברות ולשיח בכדי לאחד את השבר שנוצר בעם, כולי תקווה שידנו המושטת תמצא אחות ואוזן קשבת בכדי שנביא בשורה לעם ישראל ואזרחי ישראל".

"כעם שקם מאפר השמדה, כעם שעבר אלפי שנות של מסע רדיפה עם תלאות וגזירות רק על עצם היותו יהודי, אסור לנו לתת לחילוקי דעות בנינו להפריד אותנו, צעדנו למוות ביחד ואנו נלמד לחיות יחד, אין לנו את הפריווילגיה להגיד את צמד המילים הנוראיות מלחמת אחים. בשום אופציה אין תרחיש כזה", סיכם.