השקת יחידת האופנועים של ידידים
השקת יחידת האופנועים של ידידיםצילום: אוראל עזרא

ארגון 'ידידים' השיק יחידת אופנוענים חדשה שתעמוד לרשות מתנדביו בכל רחבי הארץ. הארגון המאגד 55,000 מתנדבים ומתנדבות ברחבי הארץ, ממשיך בהרחבת ציי הרכב באמצעותם מתנדבי הארגון נותנים מענה למאות אלפי אירועים בשנה.

היחידה החדשה כוללת אופנועים חדישים המאובזרים בכל הציוד הנדרש לאירועי שגרה וחירום ויעזרו לקצר משמעותית את המענה לאירועים. האופנועים ישמשו את ארבעת מחוזות הארגון: מחוז מרכז, מחוז ירושלים, מחוז צפון ומחוז דרום.

היא תצטרף לכלל היחידות הקיימות כבר בארגון: יחידות הג'יפים, היחידה לאיתור נעדרים, יחידת הסיירת המונה מתנדבים בעלי רקע מקצועי, יחידת היס"מ של בני נוער, יחידת הרחפנים ועוד. בנוסף לכלי הרכב הכבדים, מתנדבי הארגון מגיעים לזירות השונות גם באמצעות הקורקינטים השיתופיים של חברת BIRD המאפשרת למתנדבים להשתמש ללא עלות בכלים הפרוסים ברחובות הערים כדי לסייע באירועים השונים.

יחידת האופנועים היא עוד תוצאה מוצלחת של פעילות "ידידים" ליצירת חיבורים בין המגזר השלישי למגזר העסקי, חיבור זה הוא בין הנהלת הארגון לבין חברת הרכבים 'מאיר'. בחברת 'מאיר' זיהו את פוטנציאל התרומה לקהילה באמצעות ארגון ידידים, ובעקבות כך החיבור נשא פרי, כשהחברה לקחה על עצמה את אספקת אופנועי היחידה.

ארגון ידידים שם לעצמו למטרה לקצר את זמני ההגעה לאירועי סיוע בכלל, ולאירועי חירום כמו ילדים הנעולים ברכב או לכודים במעלית בפרט. נתוני ההיענות למקרים אלו גבוהים אך בהנהלת הארגון לא הסתפקו בכך ועמלו מזה תקופה ארוכה להקמת יחידה דו גלגלית שתיתן מענה מהיר לאירועים מהסוג הזה.

בשלוש השנים האחרונות חילצו מתנדבי ומתנדבות ידידים מעל ל-5,000 ילדים שננעלו ברכב ולמעלה מ-20,000 אזרחים שנלכדו במעליות. שימוש ביחידת האופנועים במקרים מעין אלו חשובה במיוחד בצמצום זמני ההגעה, בעיקר בערים גדולות וצפופות כמענה לבעיית עומסי התנועה.

ישראל אלמסי, מנכ"ל ידידים, אמר: "אני שמח ונרגש על אבן דרך נוספת שאנחנו זוכים להניח בדמותה של יחידת האופנועים, בזכותה נמשיך להוות עוגן משמעותי לאזרחי ישראל בשגרה ובחירום. ארגון ידידים חרט על דגלו את אהבת החינם והערבות ההדדית כערך עליון, וברוח זו נמשיך להוביל שיתופי פעולה בין המגזר העסקי לארגון ידידים, כדי לחזק את החוסן הלאומי במדינת ישראל".