רם בן ברק
רם בן ברקצילום: Flash90

יושב ראש ועדת החוץ והביטחון לשעבר, חבר הכנסת רם בן ברק מיש עתיד טוען היום (שני) כי מי שפיטר את שר הביטחון יואב גלנט הוא יאיר, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אירוע שערורייתי, אני לא בטוח מי פיטר כאן את מי. כנראה שהבן של נתניהו פיטר והכריח אותו לצייץ", אמר בן ברק בגל"צ על פיטורי השר גלנט.

על תופעת הסרבנות ואיומי המילואימניקים שלא להתייצב ביחידותיהם אמר בן ברק: "התופעה של אנשים שמסרבים לשרת בצבא או במילואים היא חמורה. אנחנו מדברים על משהו שהוא קצת אחר וקשה לי לגנות את זה".

גורמים בסביבת נתניהו, המצוטטים הבוקר בעיתון "מעריב", הסבירו מדוע פיטוריו של שר הביטחון יואב גלנט לא יצאו אל הפועל מצד אחד וגם לא בוטלו מן הצד האחר.

לדבריהם, "הסיבה לכך שנתניהו וגלנט עדיין לא הגיעו למצב שיאפשר את ביטול ההדחה היא החשש מעמדותיו של גלנט בנושא החקיקה ומכך שיהווה אופוזיציה פנימית בתוך הקואליציה".

גורמים אחרים הזהירו את נתניהו שהעיכוב הזה יגבה ממנו מחיר פוליטי. בימים האחרונים נעשו מאמצי שכנוע רבים להשאיר את גלנט בתפקידו. מי שעמל על השגת פשרה הוא יו"ר ש"ס אריה דרעי שהציע הצעה לפיה גלנט יתנצל על כך שכינס מסיבת עיתונאים וקרא לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית בזמן שראש הממשלה שהה בלונדון ובתמורה נתניהו יבטל את פיטוריו.

אלא שבסביבת ראש הממשלה דורשים שההתנצלות תהיה גם על עצם כינוס מסיבת העיתונאים כשראש הממשלה בחו"ל, וגם על כל שסתר את עמדת הממשלה. גלנט מוכן להתנצל רק על כינוס מסיבת העיתונאים אך לא על התוכן שנאמר בה שתואם את השקפתו ועמדתו.